Blockchain tabanlı tedarik zinciri platformu VeChain (VET) ne işe yarar?

Blockchain tabanlı tedarik zinciri platformu VeChain (VET) ne işe yarar?

Altcoinlerin yoğun bir şekilde piyasa da işlem gördüğü şu günlerde Vechain(VET) ne olduğuna dair ciddi bir merak söz konusu. Birçok kişi bu coinin özelliklerini ve diğer coinlerden farkının ne olduğunu bilmediğinden dolayı VeChain(VET) nedir? sorusunu sorabiliyorlar.

Vechain (VET) kendi açısından bakıldığında gayet kullanışlı ve farklı özelliklere sahip olan coinlerin başında geliyor denebilir. Genel anlamıyla Blockchain tabanlı bağımsız bir yapıdır.

Bu da birçok insanın ilgisini çekene önemli bir detay denilebilir. Çoğunlukla bilinmese de VeChain 2016 yılında Vechain vakfı tarafından kurulmuştur.

Bu vakıf herhangi bir şekilde kar amacı gütmediği için insanlar VeChain ile kar etmek konusunda sorunlu düşüncelere sahip olabiliyorlar ve yeterince güvenemeyebiliyorlar ancak böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil.

2015 senesinde başlatılan ve Haziran 2016’da piyasaya sürülen VeChain, dağıtık yönetişim ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerini, tedarik zinciri yönetimindeki bazı önemli problemleri çözen bir ekosistem oluşturmak için kullanmayı amaçlıyor

Vechain ekibi, geliştirdikleri çip sayesinde kayıtları çipin içinde tutuyorlar ve bu çip ile ilgili daha onlarca detay söz konusu. Peki VeChain(VET) tercih edilmeli mi? Diye soracak olursanız; öncelikle birçok kişinin düşündüğünün aksine gerçekten de kar ettirme potaniyeli yüksek bir coin denilebilir. Bunun yanında gayet güvenli ve yeni teknolojiye uyumlu demek de yanlış olmayacaktır.

Bu aslında net bir cevap olarak ortaya konulamaz. Çünkü her coin için olduğu gibi VeChain içinde riskler söz konusu. Yani net bir şekilde patlayacak ya da çakılacak denilemez.