ve Bitcoin Yeniden 42 Bin Doların Üzerinde

ve Bitcoin Yeniden 42 Bin Doların Üzerinde

Bitcoin (BTC), boğaların destek seviyelerini geri kazandığını gördüğü etkileyici bir geceyi geride bırakarak bugün 42.000 $ seviyesini tekrar buldu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Traderlar: Piyasa “hala kırılgan”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD‘nin 39.600$’daki önceki direnç üzerinde aniden “sıkıştığını” ve son 24 saatte %11,3 kazanç sağladığını gösterdi.

Bitstamp’ta 42.438$’lık yerel en yüksek seviyelerin ortasında, traderlar arasındaki ruh hali de iyileşiyor; ancak temkinli olmaya devam ediyorlar.

Çoklu makro faktörler: Rusya-Ukrayna savaşı, enflasyon ve ABD’nin kripto para birimiyle ilgili gelen yürütme emri, yorumcuları temkinli olmaya zorluyor.

Michaël van de Poppe, günle ilgili Twitter yorumlarında şunları söyledi:

“Bu hareketten sonra piyasanın biraz daha iyi göründüğünü inkar edemem. Ancak yine de çok kırılgan, kısa bir zaman dilimi ve belirsiz.”

Diğer bir trader ve analist Pentoshi, Bitcoin’i 2022 boyunca oyalandığı bir aralığın üst segmentine geri götüren performans konusunda benzer şekilde iyimser.

Madencilik firması Blockware‘in önde gelen içgörü analisti William Clemente“Bu hoş bir sıkışmaydı, ancak nihayetinde, momentumun yeniden kazanıldığından emin olmak için Bitcoin’in 46-47k geri kazandığını görmek istiyorum” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: The Steve Group Sinema Platformu StevedaCinema, #SinemayaTeslimOl Mottusuyla Sinemaseverlerle Buluştu!

Perşembe günkü Şubat ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin etkisine ilişkin bahisler açık kaldı. Bu oranın %7,9 olması ve BTC/USD için kısa vadeli oynaklığın ana itici gücü olması bekleniyor.