HaberlerKripto Para Haberleri

Varlık Yöneticisi Firma Ruffer, Tüm Bitcoin’lerini Sattı

Ruffer, tüm varlıklarını sattığını açıkladı. Ancak gelecekteki Bitcoin yatırımlarına da sıcak bakıyor.

The Times tarafından bu gün yayınlanan bir rapora göre varlık yöneticisi firma Ruffer, kısa vadeli Bitcoin yatırımları ile hızlı bir şekilde 1,1 milyar dolar kazandı .

İngiliz varlık yönetimi firması, Şubat ayında pozisyonunun yarısını sattıktan sonra Nisan ayında tüm varlıklarını sattığını iddia ediyor.

İşlem kararı, Bitcoin’in 14 Nisan’da 64,854 Dolar’a ulaştığı zamanında verildi. Ruffer başlangıçta Aralık ayında 600 milyon Dolar Bitcoin yatırımı gerçekleşmişti.

Bitcoin gelecekteki planların dışında değil

Ruffer’ın yatırım direktörü Hamish Baillie, şirketin gelecekte Bitcoin’e yatırım yapmayı reddetmediğini iddia etti ve şunları ekledi:

Tüm farklı varlıklarınız aynı dinamiklerle hareket ediyorsa, çoklu varlık olmanın bir anlamı yoktur.

Bitcoin’i çevreleyen çevresel kaygılardan bahseden Baillie, enerji tüketimi hakkındaki görüşleri reddetti ve oyun endüstrisinin aslında daha fazla elektrik tükettiğini söyledi.

Ayrıca, madenciliğin %70‘e varan kısmının yenilenebilir kaynaklardan sağlandığını da vurguladı. Bu konuda önemli bir gelişmede Kare ve Blockstream’den geldi. Şirketler, yakın zamanda güneş enerjili Bitcoin madenciliği çiftliği kurmak için takım oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu