VanEck’ten Gabor Gurbacs: Bitcoin’in 30.200 Doların Altına Düşmesi 20.000 Dolara Doğru Düşüşe Sebep Olabilir

VanEck’ten Gabor Gurbacs: Bitcoin’in 30.200 Doların Altına Düşmesi 20.000 Dolara Doğru Düşüşe Sebep Olabilir

VanEck’in Dijital Varlıklar Başkanı Gabor Gurbacs, mevcut Bitcoin fiyat düşüşü ve MicroStrategy‘nin amiral gemisi kripto konusundaki bahsi hakkında yorum yapmak için tweet attı.

Gurbacs, BTC sahiplerine düşüş uyarısı veriyor, ancak her şey Bitcoin’in mevcut konumdan hangi yöne hareket edeceğine bağlı.

“20.000 dolara doğru ciddi bir gevşeme olabilir”

Gurbacs, Bitcoin’den nefret eden Peter Schiff’in Cuma günü yayınlanan altın böceğin görüşüyle rezonansa giren bir görüşü tweetledi. Bitcoin 30.000 doların altına düşerse, bir ani çöküş muhtemel gözüküyor.

Gabor Gurbacs, BTC’nin 32.000 $’ın altına düşmesi durumunda 20.000 $’a düşme olasılığını bekliyor, ikincisinin BTC için önemli bir seviye olduğuna inanıyor. Ayrıca bu, şu anda MicroStrategy tarafından tutulan toplam 124.000 Bitcoin’in ortalama fiyatıdır.

Şimdiye kadar, MSTR yıldan yıla yüzde 31’den fazla düştü, bu nedenle şirket geçen yıl BTC’de elde ettiği kazanımları kaybetti.

Genel olarak Gurbacs, BTC’nin bu hafta sonu davranış biçiminin Pazartesi günü piyasalara ne olacağını belirleyebileceğini ekliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Piyasayla Birlikte Kripto Şirketlerinin Hisse Değerleri de Düşüyor

Gabor Gurbacs Treni Yakalayacaklarını Düşünüyor

Gurbacs ayrıca, finans kurumlarının yatırım yapmak istediği piyasada bol miktarda likit sermaye olduğunu da tweetledi. Birçoğu 10.000 dolardan işlem gördüğünde BTC’ye girmedi ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolara kadar olan rallisini kaçırdı. Bu nedenle, VanEck’teki kripto direktörü, fiyat düştüğünde Bitcoin trenine atlayabileceklerini varsayıyor. Bunun nedeni, merkez bankalarının çok para basması, enflasyonun yüksek olması ve birçok yatırımcının mevcut piyasa koşullarında tahvillere güvenmemesidir.