Valkyrie, 100 Milyon Dolarlık Hedge Fonu Kuruyor

Valkyrie, 100 Milyon Dolarlık Hedge Fonu Kuruyor

Piyasanın bitcoin vadeli işlemlere bağlı borsa yatırım fonlarından birinin arkasındaki firma olan Valkyrie Investments, hızla büyüyen DeFi ekosistemindeki gelişmelerden kar elde etmeyi amaçlayan yeni bir hedge fonu başlatıyor.

Valkyrie’nin kripto bölümü altında yer alan yeni fon, Tom Brady’nin işletme müdürü olarak bilinen Will McDonough tarafından yönetilecek.

Aynı zamanda Valkyrie’de başkan yardımcısı olan McDonough’a göre, On-Chain DeFi Fonu, firmanın kendi tescilli sistemlerine dayalı olarak DeFi pazarında aktif olarak yüzlerce kripto paraya girip çıkacak.

Fonun bu ay içinde faaliyete geçmesi bekleniyor. McDonough, “Bize 250 token için 13 farklı blok zincirinde gerçek zamanlı veri sağlayan inanılmaz bir ara yüz oluşturduk” dedi.

McDonough, 2017‘den beri kripto pazarında aktif bir şekilde rol alıyor. Kariyeri, iCash olarak bilinen bir kripto projesinin yanı sıra McDonough’un eski Barclays CEO’su Bob Diamond ile kurduğu bir şirket olan Atlas Mara da dahil olmak üzere çeşitli endüstrileri kapsıyor.

Atlas Mara, Afrika genelinde bankacılık ve finansal hizmetler operasyonlarında sayısız pozisyona sahip bir holding şirketi olarak biliniyor.

Atlas’tan önce McDonough, Goldman Sachs bünyesinde 17 milyar doları yöneten bir yatırım ekibiyle çalıştı. Firmanın bitcoin ETF’si Ekim ayının sonunda Nasdaq’ta işlem görmeye başladı.

Valkyrie’nin yeni fonuna gelince, McDonough, şirketin Valkyrie’nin yöneticilerinden ve diğer akredite yatırımcılardan şimdiye kadar on milyonlarca dolar topladığını söyledi. Şirket, toplamda 100 milyon dolar toplamayı bekliyor.