Vali Ron DeSantis’den “Devlet Kripto İle Ödeme Almalı” Çıkışı Geldi

Vali Ron DeSantis’den “Devlet Kripto İle Ödeme Almalı” Çıkışı Geldi

Cumhuriyetçi parti üyesi ve Florida Valisi Ron DeSantis, hükümetin işletmelerin bitcoin gibi dijital varlıklarla devlet ücretlerini ödemesine izin vermesi gerektiğini söyledi. Yetkililerin, motorlu taşıt kayıtlarını izlemek ve Medicaid yerleşimlerini doğrulamak için blockchain teknolojisinin kullanımını araştırmak için pilot programlar başlatmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Kripto Dostu Bir Devlete Doğru

Ron DeSantis, Tallahassee’deki bir oturum sırasında fikrini 2022-2023 bütçe teklifinin bir parçası olarak dile getirdi. Ona göre, Florida bölgesinde faaliyet gösteren kuruluşlar, dijital varlıklar aracılığıyla doğrudan Dışişleri Bakanlığı’na devlet ücretlerini ödeyebilmeli.

Ayrıca, Karayolu Güvenliği ve Motorlu Araçlar Departmanı bünyesinde bir Blockchain Başlık Pilot Programını desteklemek için toplam bütçeden 250.000 doların dağıtılmasını tavsiye etti. DeSantis, kripto para birimlerinin altında yatan teknolojinin otomobil kayıtlarını izlerken yardımcı olabileceğini belirtti. Ayrıca, Medicaid işlemlerini doğrulayabileceği ve potansiyel dolandırıcılığı tespit edebileceği için Florida Sağlık İdaresi Ajansı’nda uygulanacak blockchain teknolojisini önermekte.