HaberlerKripto Para Haberleri

Teksas Valisi, Kripto Yatırımları İçin Yasal Çerçeve Oluşturan Yasayı İmzaladı

Teksas Valisi Greg Abbott, eyaletin blok zinciri endüstrisini genişletme planlarını açıkladı.

Teksas’taki milletvekilleri, Mayıs ayı sonunda nihai imza için tasarıyı valinin masasına getirdi. Şu anda kripto para yasasını düşünen 20′den fazla ABD eyaleti var.

Vali Greg Abbott bir tweet gönderisinde, “Teksas’ta blok zinciri endüstrisini genişletmek ve bir ana plan oluşturmak için yasa imzaladım.” dedi.

2015 senesinde göreve başlayan vali, uzun süredir kripto para destekçisi olarak biliniyor. Hatta 2014‘teki seçim kampanyasında “Bitcoin topluluğunu” memnuniyetle karşıladı.

Vali kripto para birimleri hakkında, “Kullanım alanı giderek genişliyor ve bir yatırım olarak ana akım olmaya başlıyor” dedi.

Teksas’taki milletvekilleri, eyaletteki kripto para birimi yatırımları için yasal bir çerçeve oluşturmak adına tasarıyı onayladı. Raporlar ayrıca Teksas’ın kripto para birimi yasasını dikkate alan 25 eyaletten biri olduğunu da belirtti.

Nisan ayında yayınlanan raporlara göre de Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Florida’da yararlı bir kripto para düzenlemesini sağlayacak yasa tasarısı yayınladı. Florida Temsilciler Meclisi’nde oybirliğiyle yapılan oylamanın ardından tasarı onayladı.

Teksas, avantajlı enerji fiyatları nedeniyle kripto para madenciliği içinde sık tercih edilen eyaletlerden biri. Ek olarak, Teksas’ın enerji üretiminin önemli bir yüzdesi yenilenebilir kaynaklardan geliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu