Cebelitarık merkezli Valereum, Juno’yu satın aldı

Cebelitarık merkezli Valereum, Juno’yu satın aldı

Cebelitarık merkezli teknoloji grubu Valereum Blockchain, para yönetimine ve girişimlerin kurulmasına yardımcı olan Juno Group’u satın aldığını  duyurdu. Juno, Valereum’un üç lisanslı faaliyet alanına sahip olarak tanımladığı bir şirket olarak biliniyor. 

Valereum’un basın açıklamasına göre, anlaşma fiat ve kripto dünyaları arasında tamamen düzenlenmiş bir bağlantı oluşturmaya yönelik bir adım olarak ortaya çıktı.

Valereum, Ekim 2021’de düzenlenmiş dijital varlıkları takip ederek kendini farklılaştırmaya  çalışan düzenlenmiş bir borsa olan Cebelitarık Menkul Kıymetler Borsası’nı satın alma niyetini açıkladı.

Yarımadanın düzenleyicileri şu anda Valereum’un yeni yılda borsayı satın alma teklifini değerlendiriyor ve bu, BitcoinBTC ) ve DogecoinDOGE ) gibi büyük kripto para birimleriyle birlikte ortak tahvillerin alınıp satılabileceği dünyanın ilk entegre borsasına yol açabilir.

Aktarılan bilgilere göre Juno’nun satın alınmasının ardından, Valereum’un yönetim kurulu üyesi Alan Gravett, Juno’nun başkanlığını üstlenecek. Devir ve kontrol değişikliğinin kesinleşmesi için yalnızca Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’nun onayı gerekiyor.

Cebelitarık son zamanlarda kripto para birimi alanındaki işletmeler için daha uygun bir düzenleyici ortam olduğunu gösterdi.

Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu, kısa süre önce, Huobi Group’un spot ticaret hizmetleri sunan yerel yan kuruluşu Huobi Gibraltar ve  Block.one’un şubesi Bullish Limited dahil olmak üzere bölgede faaliyet göstermek isteyen kripto para birimi işletmelerine izin verdi.