Haberler

Vakıfbank, Türkiye Sigorta’daki bağlı ortaklık paylarının alımını gerçekleştirdi

Investing.com – Vakıfbank, Türkiye Sigorta’nın sahip olduğu Vakıf Pazarlama, Vakıf Faktoring, Vakıf Güç, Vakıf Yatırım Menkul Pahalar ve Taksim Otelcilik hisselerini satın aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamalara göre Türkiye Sigorta A.Ş., iştiraki Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesinin %9,76’sını temsil eden payların tamamını 17.634.837 TL bedelle tüm hak ve yükümlülükleri ile Türkiye Vakıflar Bankası’na devretti.

Vakıfbank bağlı paydaşlığı Vakıf Faktoring A.Ş.’de Türkiye Sigorta A.Ş.’nin sahibi olduğu %13,71 oranındaki A ve B kümesi hisselerinin tamamının tüm hak ve yükümlülükleri ile birlikte satın alınması için BDDK’ya müsaade müracaatında bulundu. 

Bunun yanında Vakıfbank, Türkiye Sigorta’nın %1,77 oranında sahip olduğu bağlı paydaşlığı Vakıf Güç ve Madencilik’in hisselerinin tamamını 2.494.349 TL bedelle satın aldı.

Türkiye Sigorta, iştiraki Vakıf Yatırım Menkul’un sermayesinin %0,25’ini temsil eden payların tamamını da 2.097.500 TL bedelle Vakıfbank’a devretti.

Son olarak Vakıfbank bağlı iştiraki Taksim Otelcilik A.Ş.’de Türkiye Sigorta AŞ’nin sahibi olduğu %1,43 oranındaki hisselerinin tamamını 11.695.229 TL bedelle tüm hak ve yükümlülükleri ile birlikte satın aldı. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing TR

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu