Bitcoin HaberleriHaberler

Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcıları Hangi Davranışlarda Bulunuyor?

Kripto para şirketi Glassnode'un yaptığı araştırma da uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ve davranışları analiz edildi.

Glassnode şirketi kripto para alanındaki veri analizleri ile biliniyor. Ünlü firmanın yaptığı son araştırma uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ve davranışlarını kapsıyor.

Glassnode yeni bir Tweet’inde 193.100 takipçisine uzun vadeli yatırımcıların hareketini takip etmenin önemini vurguluyor.

Veri analizi şirketine göre, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları BTC zulalarını harcadığında, bu durum patlama döngüsünün sonuca yaklaştığını gösteren bir sinyaldir. Bitcoin 10.000 $ ‘dan 50.000 $’ın üzerine çıktıkça kısa vadeli yatırımcılar kar elde ederken, Glassnode yeni bir uzun vadeli grubunun mevcut seviyelerde BTC biriktirdiğini söylüyor. Şirket konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“2017’nin zirvesinde uzun vadeli yatırımcılar, varlıklarını dolaşımdaki arzın % 74’ünden % 58’ine düşürdü. Şu anda, 2020’nin sonlarında biriken madeni paralar olgunlaşıyor ve uzun vadeli yatırımcıların sahip olduğu arz aslında % 67 artıyor. “

https://glassno.de/3gJNL9H
Kaynak: Glassnode / Twitter

Glassnode şirketinin uzun vadeli yatırımcıların davranışlarını takip etmek için yakından izlediği bir başka gösterge de, madeni paraların en son taşınmasından bu yana geçen günlerin sayısına ağırlık verirken her bir Bitcoin işleminin değerine bakan , ”tahrip edilen günler” metriğidir .

Şirket, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin ödüllerini elinde tuttuğunu gösteren bir seviyeye geri döndüğünü söyledi ve şunları ekledi:

“Yılın başına doğru ilk artışın sonrasında, temel seviyelere yakın bir şekilde geri dönüş yaşandı. Bu, uzun vadeli yatırımcıların zorlandığını gösteriyor.”

Resim
Kaynak: Glassnode / Twitter

Yıllara ait grafiklere bakıldığında, en az 5 sene içinde hareket etmeyen dolaşımdaki arz yüzdesi artmaya devam ettiğinden, uzun vadeli yatırımcılardan daha fazla engelleme davranışı geliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu