Uzmanlar, Solana için olumlu görüşlerini koruyor

Uzmanlar, Solana için olumlu görüşlerini koruyor

Investing.com – Glassnode kurucuları, Solana hakkında olumlu görüşlerini paylaştı.

Sosyal medya platformu X üzerinden görüşlerini paylaşan Glassnode kurucuları Jan Happel ve Yann Allemann, Solana’nın (SOL) bu yıl Ethereum’dan daha âlâ performans gösterme potansiyeli olduğunu sav etti.

Solana’nın bu yıl üst taraflı trendini devam ettireceğine inanan başka kripto uzmanları Raoul Pal ve Henrik Zeberg de Solana’nın değerli bir ivme sergileyeceğine inanıyor.

Solana, Ethereum karşısında %500 paha çıkarı elde edebilecek mi?

Glassnode’un kurucuları, başka finans uzmanlarından gelen olumlu görüşlerin akabinde, SOL/ETH paritesini kıymetlendirerek şu an yaklaşık 0,14 olan oranın kıymetli bir paha artışıyla 0,76’ya kadar çıkabileceğini öne sürdü. Bu yaklaşım, boğa dönemi devam ederken Solana’nın Ethereum’a karşı 5 kata kadar daha düzgün performans göstermesi manasına geliyor.

Bu ortada Solana rallisine işaret eden analistler, ayrıyeten Ethereum’da yükselişine devam edeceği görüşlerini paylaştı.

Solana, bugün %4’e yakın düşüşle 100 dolar bandının altına hareket ederken kripto paranın geçen haftadan bu yana 102 dolar düzeylerindeki direncini kıramadığı görülüyor. 2023’ün son günlerden 125 dolara kadar yükselen SOL, bilhassa Ekim ayında başlayan yükseliş trendiyle 3 ayda 20 dolardan %386 oranında bedel artışıyla kıymetli bir yükseliş gerçekleştirdi.

Ethereum, bugün %1’in altında düşüşle devam ederken 2.500 dolar üzerinde kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte kripto para son bir haftada 2.500 dolar bandında yatay hareketini sürdürüyor. Ethereum, Ekim ayında başlayan son yükseliş dalgasında %61 oranında bedel artışı kaydederken son haftadaki yatay pozisyonuna karşın yükseliş trendini koruyor.

InvestingPro: Finansal Keşiflerinizde Yanınızda

Yatırımlarınızı sıradanlıktan çıkarın ve muvaffakiyete adım atın! InvestingPro, borsa datalarından adil kıymetlere, sıhhat durumu tahlillerinden profesyonel grafiklere kadar her şeyi bir ortaya getirir. Özel planlarımızla %60’a varan indirimlerle, başarılı bir finansal geleceğin kapılarını aralayın. Yıllık abonelik için INVTROZEL1A, iki yıllık abonelik için ise INVTROZEL2 kodlarıyla avantajları çabucak yakalayın. 31 Ocak’ta sona eren bu fırsatı kaçırmayın

Kaynak: Investing TR