HaberlerKripto Para Haberleri

Uruguay Senatörü, Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Yasal Ödeme Aracı Olarak Sınıflandırmak İçin Yasa Tasarısı Önerdi

Uruguay'da bir milletvekili tarafından sunulan yasa tasarısı, işletmelerin dijital varlıkları bir ödeme aracı olarak kabul etmesine izin vermeyi amaçlıyor.

Uruguay parlamentosunda bir senatör olan Juan Satori,  yakın zamanda işletmeler tarafından kripto ödemelerinin kabul edilmesini, düzenlenmesini ve etkinleştirilmesini öneren bir yasa tasarısı sundu.

Satori, bu hamlesi ile Bitcoin’i destekleyen politikacılar ligine katıldı. Satori’nin önerisine göre, kripto paralar yasa tarafından tanınacak, kabul edilecek ve herhangi bir yasal iş için geçerli olacak.

Eğer yasa tasarısı onaylanırsa, bu, ülkenin yetki alanındaki işletmelerin artık mal ve hizmetleri için kripto para birimleri kabul etmesine izin verileceği anlamına geliyor.

Senatör Satori Uruguay’da iktidar partisinin bir üyesidir. Parti, yasama meclisindeki 30 sandalyeden 10’u ile ülke parlamentosunda çoğunluğa sahip. Bu, hükümetin işletmelere üç tür lisans vermesini öngören tasarı için bir artı olabilir.

İlk lisansla birlikte işletmeler kripto para ticareti yapabilirler. İkinci lisans, kripto varlıklarını saklamalarına, muhafaza etmelerine veya korumalarına, yani müşterilerine saklama hizmetleri sunmalarına olanak tanır. Son lisans, bu işletmelerin finansal özelliklere sahip kripto tokenleri yayınlamasına izin verecek.

Ayrıca tasarı, ülkenin Kara Para Aklama ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele Ulusal Sekreterliğine lisans sahiplerini zaman zaman düzenleme ve denetleme yetkisi veriyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu