Bitcoin Haberleri

Ünlü Şirket Açıkladı! Bitcoin Bu Gelişme İle 2x Yapacak

Önde gelen bir analitik firması olan K33 Research‘den haber var. Bugün Bitcoin ile ilgili olarak değerli bir öngörüyü açıkladı. Şirkete nazaran spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) birinci 10 süreç gününde bir gelişme olacak. Buan nazaran yaklaşık 1 milyar dolar fiyatında 30.000 BTC’nin üzerinde bir akış olacak. Bu kıymetli sermaye enjeksiyonu dikkat çekecek. Çünkü Bitcoin’in fiyatını onay sonrası birinci 100 gün içinde 42.000 doların üzerine çıkarma potansiyeline sahip. Yani Bitcoin 2x yapabilir.

Bitcoin için geçmiş bilgilerin analizi

K33 Research’te tecrübeli bir analist olan Vetle Lunde, bu kestirimi yaparken bir destek noktası hazırlıyor. ProShares Bitcoin Futures ETF (BITO) ve Purpose BTC ETF’nin (BTCC) piyasaya sürülmesinin akabinde gözlemlenen giriş modellerine dayanarak hazırladı. Bu tarihî emsaller, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel tesiri hakkında kıymetli bilgiler sağlıyor.

K33 Research’ün tahlili, spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının %66’lık kayda kıymet bir yükseliş rallisini tetikleyebileceğini gösteriyor. Ayrıyeten Bitcoin’in fiyatını onaylandıktan sonraki birinci 100 gün içinde 42.000 dolara çıkarabileceğini öne sürüyor. Öbür taraftan bu sayının üstüne çıkış 2x manasına da gelecek. Bu kestirim, bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının kripto para piyasası üzerindeki tesirinin hafife alındığının altını çizmekte. Öbür taraftan kıymetli girişler ile üst istikametli momentum ortasındaki güçlü korelasyonu vurgulamakta.

Yükseliş perspektifi

Vetle Lunde, piyasanın ABD Bitcoin ETF’lerinin derin tesirini potansiyel olarak hafife aldığını vurguluyor. Ayrıyeten bu varsayımları ele alarak “son dört yılda güçlü BTC yatırım aracı girişleri ile kıymet kazanan BTC fiyatları ortasında güçlü bir alaka görüldüğünü” belirtti. Lunde, ABD spot ETF onayı için olasılıkların hiç bu kadar güzel olmadığına inanıyor.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) spot Bitcoin ETF’lerine yeşil ışık yakarsa ne olacak? Lunde değerli bir sermaye girişi öngörüyor. Dört ay içinde hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli Bitcoin yatırım yollarına 100.000 BTC’ye kadar toplam giriş olacağını kestirim ediyor. Ayrıyeten Purpose Bitcoin ETF’nin lansman sonrası birinci dört ay içinde 11.141 BTC çektiği Kanada ile paralellikler kuruyor. Lunde, daha geniş pazar kapsamı göz önüne alındığında ABD’de daha da besbelli bir tesir bekliyor.

BITO’nun performansıyla karşılaştırma

Lunde, BITO’nun birinci on süreç gününde 19.425 BTC’lik etkileyici girişinin altını çiziyor. Ayrıyeten bu ETF’nin ABD pazarında değerli bir birinci atılım avantajına sahip olduğunu belirtiyor. Öteki taraftan, ABD’deki spot bazlı ETF’lerin, yuvarlama maliyetleri nedeniyle vadeli süreç bazlı ETF’lere kıyasla daha üstün bir yönelme sunduğuna dikkat çekti. Bu durum, ABD’deki spot ETF’lerin potansiyel olarak BITO’dan daha yüksek girişler çekebileceğini gösteriyor.

Şu an itibariyle Bitcoin 25.867 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten geçtiğimiz ay %12,3’lük bir fiyat düşüşüne işaret ediyor. Bitcoin, bilhassa SEC’in yedi BTC ETF teklifine ait kararını ertelemesinden bu yana zorluklarla karşılaştı. Son periyotta yaşanan zorluklara karşın, kripto piyasası spot BTC ETF’leriyle ilgili potansiyel gelişmeleri bekliyor. Buna nazaran kriptokoin.com olarak baktığımızda bunların Bitcoin’in fiyat yörüngesi üzerindeki potansiyel tesirlerini yakından izliyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu