Ünlü Kripto Para Borsası İşlemleri Durdurdu! İşte Nedeni

Ünlü Kripto Para Borsası İşlemleri Durdurdu! İşte Nedeni

Kripto para borsası OKX, bugün gün içinde bir müddetliğine para çekme sürecini durdurdu. FTX’in çöküşünden sonra, bu çeşit durumlar çabucak paniğe yol açıyor. Bu durdurma süreci de doğal olarak bir panik yarattı. Lakin, borsa husus hakkında bir açıklama yaparak, müşterilerini rahatlattı.

OKX’te para çekme süreçleri durdu!

Kripto para borsası OKX, son beş saat içinde rastgele bir para çekme süreci gerçekleştirmedi. Bu başlığın kendisi bile hayli dikkat çekiyor. Hatta belli bir ölçüde tartışmaya neden oluyor. Bununla birlikte, borsa ödeme gücü yahut likidite ile ilgili rastgele bir sorun yaşamıyor. Ayrıyeten, sorunun gerisindeki sebep, trade platformuna tam erişim sağlamayan bir üçüncü taraf hizmeti.

OKX on-chain bilgilerine nazaran, son saatlerde işlenen rastgele bir para çekme süreci olmadı. Son süreç OKX’in yaklaşık beş saat evvel bilinmeyen bir adrese yaklaşık 1 milyon SOS tokeni gönderdiğini gösteriyor. Lakin, bundan sonra öbür rastgele bir süreç gerçekleşmedi. Bu da soru işaretlerine neden oldu. Bununla birlikte OKX, sorun hakkında bir açıklama yaptı:

Şu anda bulut sağlayıcımızda kullanıcı tecrübesini etkileyen kesintili bir ilişki yanlışı var. Geliştirme grubumuz sorunu onlarla birlikte çözüyor. Fonlar inançta. Rastgele bir rahatsızlık verdiysek üzgünüz. Alibaba Cloud, HK Zone C ekipman arızasını hâlâ düzeltiyor. Geliştirme grubumuz onlarla bağlantı halinde ve en kısa müddette düzeltmeleri için onları teşvik etti. Alibaba Cloud anormalliğini giderdiğinde devam etmeye hazır olacağız.

Sorun, kripto para borsasından kaynaklanmıyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kimi kullanıcılar panik içinde varlıklarına erişmeye çalıştı. Lakin, ağda yeni para çekme süreçlerinin yapılmamasının asıl nedeni Alibaba Cloud’un son saatlerde hizmet verememesi. Alibaba’nın internet sitesinde yapılan resmi duyuruya nazaran, Hong Kong’daki C Bölgesi’ndeki ekipmanların merkezi bir sunucuyla teması kesildi. Fakat, bulut mühendisleri sorunu çözmek için faal olarak çalışıyor. Bu kesinti nedeniyle Alibaba Cloud’un, kullanıcılarından özür diledi.

OKX’in Çinli bir teşebbüsçü tarafından kurulduğu düşünüldüğünde, kullanıcıları için istikrarlı bir ilişki sağlamak için Alibaba’nın bulut hizmetlerini kullanıyor olabilir. Borsa erişimindeki problemler nedeniyle para çekme süreci yapılamıyor. Hasebiyle, bu kripto para platformunun kendisinde rastgele bir sorun olduğu manasına gelmiyor.

Alibaba sunucu problemlerini düzelttiğinde, büyük olasılıkla OKX’te bir para çekme dalgalanması mümkün. Ayrıyeten, muhtemelen borsada takılı kalan paralarda artan ağ aktifliği göreceğiz. Bunun da volatilitede belli bir artışa neden olması mümkün.

Kaynak: Kripto Koin