HaberlerKripto Para Haberleri

Ünlü Havai Fişek Sanatçısı Cai Guoqiang, İlk NFT’sini 2,5 Milyon Dolara Sattı

Çinli havai fişek sanatçısı Cai Guoqiang, kısa süre önce ilk NFT çalışmasını 2,5 milyon ABD Doları karşılığında sattı.

Havai fişek sanatçısı Cai Guoqiang‘ın Şanghay’daki Rockbund Sanat Müzesi tarafından sipariş edilen “Geçici Sonsuzluk ve Barut Tablolarının 101 Ateşlemeleri” adlı çalışması, Cuma günü kapanan 48 saatlik bir teklif süresinin ardından TR Lab’de 2,5 milyon ABD Doları karşılığında açık artırmayla satıldı.

Eserin, 14 Ağustos’a kadar sergileneceği söylendi. 1 ABD doları teklifle başlayan sanat eseri, müzayede sırasında art arda teklif veren ve 2,2 milyon ABD dolarına kadar çıkan TRON Vakfı kurucusu Justin Sun’da dahil olmak üzere NFT koleksiyoncularının fazlasıyla dikkatini çekti .

Teklifi kaybeden Sun, daha sonra bir tweet attı ve “Bir sürü beklenmedik rekabetle çılgın müzayede… Cai Guoqiang gibi sanatçıların NFT alanına geldiğini görmek harika!” ifadelerini kullandı.

[affiliate_news2 id=”4112″]

Cai’nin stüdyosu tarafından dün yayınlanan bir açıklamaya göre müzayede gelirlerinin yarısı, müzenin geliştirme ve dijital sanat araştırma programlarını desteklemek için Rockbund Sanat Müzesi’ne, diğer yarısı ise Amerika Birleşik Devletleri’nde okuyan genç Çinli sanatçıları finanse etmek için Cai Vakfı‘na gidecek.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu