Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor

Bitcoin ve altcoinler ile birlikte kripto para piyasasında kıymetli gelişmeler yaşanıyor. Lakin son vakitlerde fiyatlar biraz sakin. Ünlü analist Michaël van de Poppe tam da bu noktada altcoinlerin bir geri dönüşe hazırlandığına dikkat çekiyor. Analistin yorumlarına bakalım.

Altcoinler için mevcut piyasa dinamikleri

Altcoinler uzun müddettir düşük performans sergiliyor. Fakat potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret eden işaretler ortaya çıkıyor. Tekrar üzere görünse de, birçok altcoinin en düşük düzeylerine ulaştığını ya da yaklaştığını göz önünde bulundurmak çok kıymetli.

Analist Poppe kripto para piyasasının genel ilgi seviyesinin 2020’de gözlemlenen eğilimleri anımsattığına işaret ediyor. Tıpkı vakitte analiste nazaran, çoklukla öncü bir gösterge olarak görülen Bitcoin çiftleri yavaş yavaş çıkış belirtileri gösteriyor.

Ancak, bu olumlu göstergelere karşın, genel piyasa hassaslığı ılık kalmaya devam ediyor. Bitcoin ve altcoinler ile dolu kripto para alanında kayda kıymet birkaç gelişme yaşanıyor. Analistin işaretlediği gelişmeler şöyle

  • Bitcoin spot ETF’sinin yakında piyasaya sürülmesi.
  • Ethereum spot ETF müracaatlarının sunulması.
  • Ethereum vadeli ETF’lerinin yakında piyasaya sürülmesi.

Analiste nazaran bu gelişmeler, kurumsal oyuncuların kripto arenasına artan iştirakinin altını çiziyor. Tekrar de, bu umut verici işaretlerin ortasında, birtakım yatırımcılar altcoinler için farklı kanılar içerisinde oluyor. Analiste nazaran bunlar varlıklarını uzun bir müddet ellerinde tuttuktan sonra bile satmayı düşünüyor olabilir.

Duygulara karşı rasyonel karar alma

Olumlu piyasa gelişmelerine karşın kimi yatırımcılar neden altcoinlerini satmayı düşünüyor olabilir? Analiste nazaran karşılık çoklukla hislerin denetimi ele geçirmesinde yatıyor. Kripto para piyasasında hakim olan his, mevcut piyasa şartları göz önüne alındığında anlaşılabilir olan bir olumsuzluk hissini yansıtıyor.

Bununla birlikte, bu yaygın his, ilgi alımlı bir aksilik göstergesi olarak hizmet edebiliyor. Karşıt niyet, kalabalığın karşıtını yapmayı içeriyor. Başka taraftan çoklukla sağlam yatırım kararlarına yol açıyor. Sürü zihniyetinden kaçınarak, yatırımcılar potansiyel olarak bedelli fırsatları yakalayabiliyor.

Çıkış yapan altcoinler

Altcoinler içerisinde birkaçının uykusundan çıkmaya başlamasıyla birlikte kayda kıymet bir trend ortaya çıkıyor. Önümüzdeki evrelerde neler bekleyebiliriz? Analiste nazaran tipik olarak, altcoinler ömür belirtileri göstermeye başladığında, birinci reaksiyonlar şüphecilik ve kuşku içerebiliyor. Analist buna “inançsızlık aşaması” diyor.  Ancak bu kademede stratejik yatırımcıların piyasaya girmeyi düşünmesi kelam konusu.

Belirsizliğin ve dalgalı hislerin hakim olduğu bir piyasada, yatırımcıların rasyonel bir bakış açısına sahip olması çok değerli. Hakim olan kuşku ve telaşlara karşın, kripto paralara yönelik artan kurumsal ilgi var. Buna nazaran altcoinlerin değerli bir dirilişin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Piyasa dinamikleri geliştikçe, aykırı kanıyı benimsemek gerekiyor. Öteki taaftan kriptokoin.com olarak baktığımızda fırsatları dikkatle kıymetlendirmek ihtiyatlı bir yaklaşım oluyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu