Ünlü Analist: ETH Değil Bu Altcoin Boğa Piyasanın Lideri Olacak!

Ünlü Analist: ETH Değil Bu Altcoin Boğa Piyasanın Lideri Olacak!

Solana, kripto piyasasında bu yılki performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Bilhassa Solana tabanlı göğüs coin’lerin popülaritesinin artmasıyla ilgi odağı oldu. Bununla birlikte, son piyasa çöküşünde altcoin önemli irtifa kaybı yaşadı. Fakat, Solana için tahminen de her şey yeni başlıyor! Eski Ark Invest analisti ve kripto yatırımcısı Chris Burniske’ye nazaran, Solana pazar liderliğini yine kazanma potansiyeline sahip.

Analiste nazaran bu altcoin güçlü boğa potansiyeline sahip!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası son çöküşün üstesinden gelmeye çalışıyor. Bununla birlikte, tırmanan jeopolitik tansiyon risk varlıkları üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor. Bu süreçte, önder altcoin Ethereum’un güçlü rakibi Solana da derin kayıplar gördü. Kripto para pahası 115 dolar düzeyine kadar geriledi. Başka anlatımla, düşüş öncesi kıymetinden %20’lik keskin bir fiyat düşüşü gördü. Buna karşın, değerli takviye düzeylerindeki dayanıklılığı SOL’un piyasasında üst sıralara tırmanma potansiyeli hakkında tartışmalara yol açtı.

Eski Ark Invest analisti ve kripto yatırımcısı Chris Burniske, Solana konusunda optimist. Analist, zorluklarla karşılaşmış olsa da Solana’nın, güçlü bir boğa haline gelebileceğini öne sürüyor. Burniske, bunda son derece yüksek volatilite sağlayan göğüs coinlerinin bolluğunun rol oynayacağını kestirim ediyor.

Solana’nın son güncellemesi çok ağ yükünü çözüyor!

Solana grubu, X’te kısa mühlet evvel yaptığı bir duyuruda, MainnetBeta doğrulayıcıları tarafından yaygın olarak benimsenmesi için onaylanan v1.17.31 sürümünü açıkladı. Doğrulayıcılar, süreçleri onaylamaktan ve Blockchain ağının güvenliğini sağlamaktan sorumludur. Bu yüzden, node’ları daima olarak en son sürümlere güncellemeleri gerekiyor. Böylelikle, son günlerde ortaya çıkan ağ problemlerini aşmaları mümkün olacak.

Bu sürüm, kullanıcıların son vakitlerde Solana Ağında lisana getirdikleri daima tıkanıklık problemlerini ele almak için özel olarak tasarlanmış iyileştirmeler içeriyor. Ağ, son vakitlerde tıkanıklık meseleleriyle karşı karşıya kaldı. Bunda, bilhassa kripto sanayisini kasıp kavuran göğüs coin çılgınlığı başat rol oynadı. Kullanıcı aktivitesindeki bu artış, ağ üzerindeki talepte kıymetli bir artış yarattı. Sürüm 1.17.31, son aylarda gözlemlenen ağ tıkanıklığını çözmeyi amaçlayan bir dizi planlı güncellemenin birinci sürümünü işaret ediyor.

Solana’nın yükseltmesi v1.17.31’de neler değişti?

Anza’da geliştirici ilişkileri başkanı olan Rex St John, bu güncellemeyle ilgili detayları paylaştı. Solana istemcisi Agave üzere araçlar geliştirmesiyle tanınan Solana odaklı bir geliştirme firması olan Anza, Solana’nın ekosisteminde faal olarak yer alıyor. Rex’e nazaran, bu sunum, kullanıcıların merakla beklediği Solana main-net tıkanıklığı güncellemelerinin birinci dalgasını işaret ediyor. Bilhassa, bu sürümün ek geliştirmelerle takip edecek olan 1.18 sürümü olmadığını açıkladı.

Kaynak: Kripto Koin