Ukrayna Ordusu İçin Bitcoin Bağışları 1 Milyon Doları Aştı

Ukrayna Ordusu İçin Bitcoin Bağışları 1 Milyon Doları Aştı

Yardım amaçlı bir bağış toplama sayfası olan Patreon, Ukrayna ordusu için kuruluşun Bitcoin cüzdanına yapılan bağışların an itibariyle 1 milyon ABD dolarını aştığını bildirdi.

2014 yılında kurulan Kiev merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Come Back Alive, fonların Ukraynalı askerler için zırh ve tıbbi kitler de dahil olmak üzere askeri teçhizatı finanse etmek için kullanılacağını söyledi.

Direktör Taras Chmut, birkaç aydır küçük bağışlar aldıklarını; ancak Rusya Ukrayna‘yı işgal ettiğinde, çoğu 1.000 ABD Dolarından az olan katkılar da dahil olmak üzere 300.000 ABD Doları’nın üzerinde para toplandığını söyledi.

Kripto hayırseverlik platformu The Giving Block‘ta 2021’de dijital varlık bağışlarının %1.558 artmasıyla kripto, hayırseverlik ve bağışların verimli bir aracı haline geliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: BitMEX kurucuları Banka Gizliliği Yasası’nı İhlal Ettiklerini Kabul Etti

Come Back Alive, Patreon’da fiat bağışları kabul ediyordu; ancak sosyal medyada ülke yanlısı bağışçıları belgelediği gibi, sayfaya Perşembe gününden beri erişilemiyor.

Patreon bir blog yazısında, hizmetlerini askeri finansmanı desteklemek için kullanmanın politikalarına aykırı olduğunu ve yardım kuruluşunun hesabındaki fonun bağışçılara iade edileceğini söyledi.