Ukrayna NFT’leri: Her Satıldığında Ukraynalılara Kazandırmaya Devam Edecek

Ukrayna NFT’leri: Her Satıldığında Ukraynalılara Kazandırmaya Devam Edecek

Kiev ve Göteborg merkezli bir dijital platform olan Ikonia, her Ukrayna vatandaşı için bir tane olmak üzere 43.287.512 NFT satacak. Gelirlerin %100’ünün Ikonia tarafından incelenen üç Ukraynalı hayır kurumundan birine bağışlanacağını söylüyorlar. Alıcılar, bağışlarının hangi kuruma gideceğini seçebilecek.

‘Stand with Ukraine’ olarak adlandırılan NFT Koleksiyonu‘nun her baskısı, çalışmayı ücretsiz olarak tasarlayan Kolombiya/New York merkezli sanatçı Felipe Posada ile işbirliği içinde oluşturuldu.

NFT’ler bir kredi/banka kartı kullanılarak satın alınabilir; bu da koleksiyonun hem genel hem de NFT’lerde zaten iyi bilgili kişiler tarafından kolayca erişilebilir olmasını sağlar. Ana maliyetler ve vergiler hariç, gelirin %100’ünün hayır kurumlarına gideceğini söylüyorlar.

NFT’ler Polygon‘da basılmış. Polygon, çevre dostu Ethereum tabanlı ölçekleme blok zinciri olarak bilinir.

Bu düşüş, geçmişte NFT yayınlarıyla şimdiye kadar hayır kurumu için 264.000 doların üzerinde bağış toplayan Ikonia’nın MAUER koleksiyonunun bir parçası. MAUER koleksiyonu, Berlin Duvarı‘nın inşasının üzerinden 60 yıl geçtiğine dikkat çekmek için yayınlanmıştı.

Stand with Ukraine

Ikonia’nın Ukrayna’da çalışanları var. Ikonia CEO’su Patrik Arnesson, işgalin ölçeğinin herkesi şaşırttığını söyledi. “Biz konuşurken, Ukrayna’nın özgürlüğü, tarihi ve ruhu tehdit altında. Boş boş oturamayız; destek vermeliyiz. Bu NFT’lerden elde edilen para, tamamen en çok ihtiyacı olanların hayatlarını doğrudan iyileştirecek olan üç harika hayır kurumuna gidiyor.”

“Her NFT satın alınırsa, ihtiyacı olanlar için 430 milyon doların üzerinde bir bağış toplayacağız. Küresel NFT topluluğunu ve Bored Apes, Cryptopunks, Doodles ve diğerleri gibi NFT projelerini el ele vermeye ve en karanlık saatinde bu güzel ülkeye gelir bağışlama sözü vermeye çağırıyoruz.”

“Birlikte saldırganlığa karşı durabiliriz. Rus işgali, başkent Kiev’de bulunan bazı ekibimiz de dahil olmak üzere Ukrayna’yı tehlikeye attı. Tehdit seviyesi yükselmeye devam ederken, ülkede çalışan çalışanların acil tahliyesini organize ettik ve onları Ukrayna’nın batısında güvenli bir konaklama birimine yeniden yerleştirdik. Bu süre zarfında ekibimizin güvenliğini ve refahını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Ukrayna NFT’leri: Nasıl Satın Alınır

‘Stand with Ukraine’ NFT’leri buradan satın alınabilir.

Bağış alacak hayır kurumları:

Return Alive

Return Alive Foundation, en büyük yardım kuruluşlarından biridir. Kuruluş Ukrayna cephesinde.

Everybody Can

Bu fon, Ukrayna’daki engelli çocuklara ve yaşlılara yardım ediyor.

Ukraine Humanitarian Fund

Bu hayır kurumu, Ukraynalılara yiyecek, su, barınak ve diğer temel ihtiyaçları sağlıyor.

Ikonia, Metaverse’in gerçek dünyadan daha önemli hale geleceği inancı üzerine kurulmuştur. Metaverse’de sanat daha önemli hale gelecek. İnsanların tarihlerine, miraslarına ve insanlıklarına bağlanmalarının bir yolu olacak. “Bu nedenle, Ikonia’nın misyonu, gerçek dünyadan büyük kültürel, tarihi veya diğer önemli anları getirmek ve Metaverse’de olduğu kadar gerçek dünyadaki insanlar için de anlamlı olan NFT galeri fikirleri oluşturarak Metaverse’de anıtlar yaratmaktır. ”