HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna’da Ele Geçirilen PS4 Konsollarının Kripto Para Madenciliği İçin Kullanılmadığı Ortaya Çıktı

Ukrayna polisi tarafından el konulan oyun donanımının, kripto para birimi yetiştirmek için değil, oyun içi para birimi oluşturmak için kullanıldığı belirtildi.

Geçen hafta Ukrayna polisi tarafından kripto para madenciliği için kullanıldığı iddia edilen 3.800 PlayStation konsolunun ele geçirildiği bildirilmişti.

O zamanki ilk raporlara göre, olay yerinde bulunan PS4 konsolları, grafik kartları, işlem birimleri ve diğer donanımlar yasadışı kripto madenciliği operasyonları için kullanılıyordu.

Ancak Ukraynalı iş yayını Delo tarafından yapılan bir soruşturmaya göre, ele geçirilen PlayStation konsolları, popüler FIFA futbol oyunu başlığında bir oyun modu olan FIFA Ultimate Team (FUT) için kart ve madeni para üretmek için kullanılıyordu.

[affiliate_news2 id=”4082″]

Oyuncular genellikle oyundaki futbol maçlarını kazanarak FUT jetonları ve kartları kazanmak zorundadır, ancak baskın olan deponun bu oyun içi öğelerin karaborsa türevlerini ürettiği iddia ediliyor.

Delo’ya göre, Ukrayna Gizli Servisi bulgularını henüz doğrulamadı. Kurum, devam eden soruşturmanın ayrıntılarını gizli tutmayı tercih etti.

İlk rapor, yasadışı operasyonun kripto para madenciliği için kullanılma olasılığı konusunda şüpheler uyandırmıştı. Yetkililer konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“PlayStation 4, kripto para madenciliği yapmak için ideal bir teçhizat değil. Bugün mevcut olan birçok madencilik kulesine kıyasla biraz eskimiş konfigürasyonu göz önüne alındığında, 16 konsollu bir PS4 kurulumu bile iyi getiriler elde edemezdi.”

Bununla birlikte, kripto para madenciliği yapmak için oyun donanımı kullanmak çok sık rastlanan bir şeydir. Özellikle ekran kartları madencilikte en çok tercih edilen donanımlar arasında yer alıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu