HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna, Kripto Para Ödemelerini Destekleyen Yeni Yasa Çıkaracak

Ukrayna, kripto para ödemelerini benimseyen ülkeler ligine katılmaya hazırlanıyor. Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov, Cuma günü yerel bir yayına verdiği röportajda konu hakkında açıklama yaptı.

Bornyakov, henüz ülke içinde herhangi bir kripto para biriminin yasal olarak kabul edilmemiş olmasına rağmen, önerilen yasa tasarısının kripto para ile alımların önünü açacağını kaydetti.

Esasen öneri, ödeme hizmetlerinin kripto para birimlerinin itibari paraya veya ülkenin resmi para birimi Grivnaya dönüştürülmesini entegre etmekten başka seçeneği kalmayacak şekilde kripto ödemelerini yasallaştıracak.

Ukrayna’nın son duyurusu, Avrupa ülkesinin dijital para birimlerine ısındığının bir göstergesi oldu. Temmuz ayı sonlarında Ukrayna, apeks bankasına Grivna’nın dijital bir versiyonu olan bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde araştırmaya başlaması için yetki veren ‘Ödeme Hizmetleri Üzerine’ başlıklı bir yasa çıkarmıştı.

Temmuz yasasının diğer hükümleri, NBU’yu sektördeki yenilikleri teşvik etmek için özel Fintech firmalarıyla ortak olmaya yönlendiriyor. Ukrayna’da ödeme sistemlerinin pilot uygulamasına ilişkin çerçeve, yasaya göre apeks bankasının rolü kapsamında olacak.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu