HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna Güvenlik Servisi Yasadışı Kripto Para Borsalarını Kapattı

Ukrayna'nın SBU olarak bilinen Güvenlik Servisi, 2021'in başından beri yasadışı işlem yaptığı bildirilen çeşitli kripto para borsalarını kapattı.

Ukrayna’nın güvenlik servisi SBU, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para birimi borsalarından yasadışı işlemleriyle tanınan ‘gizli’ ağ olarak bahsetti. Gizli kripto para borsaları ağının ülkenin başkenti Kiev’de bulunduğunu da sözlerine eklediler.

Günümüzde pek çok insan çevrimiçi ortamda anonim kalmak istiyor ve bunu başarmak için birçok etkili yol var. Gizlilik uzmanları ve kuruluşları, bunun insanların temel bir hakkı olduğuna inanıyor. Ancak dünyanın dört bir yanındaki finansal yetkililer, isimsiz transferleri gri ödemeler olarak görmeye devam ediyor.

Ukrayna Güvenlik Servisi, yaptığı bir duyuruda, yasadışı kripto borsalarını anonim olarak etiketlenmiş işlem hizmetleri sağlamakla suçladı.

SBU, bu tür yasa dışı hizmetlerin kara para aklama riski olarak etiketlendiğini dile getirdi. Ayrıca, bazı kişilerin protesto düzenlemek için ülke genelinde bu kripto borsaları aracılığıyla para aktardığını da ortaya çıkardılar.

Raporlara göre, Ukrayna Güvenlik Servisi, şüpheli yasadışı faaliyetlere dair kanıtlar içeren bazı bilgisayarları kurtardı. Buna ek olarak, kripto para birimi ticaret platformlarının baskınları sırasında formlar için sahte kuruluş belgelerine sahip oldukları iddia ediliyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu