HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna Kaçak Elektrik Kullanan Madencilik Tesisini Kapattı

Ukrayna'daki kolluk kuvvetleri, kaçak elektrik kullanarak dijital para üreten bir kripto para madenciliği çiftliğini kapattı.

Ukrayna’daki kolluk kuvvetleri Çernihiv bölgesinde 150′den fazla maden kulesine sahip bir tesise baskın düzenledi. Baskın sırasında tüm cihazlara el konuldu.

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) ülkenin kuzeyindeki Chernihiv bölgesinde yasadışı olarak faaliyet gösteren bir kripto çiftliğini saptadı ve hızlı bir şekilde müdahale edildi.

Kimliği belirsiz mal sahiplerinin tesisi yasadışı bir şekilde bölgenin elektrik şebekesinin bir elektrik trafo merkezine bağladığını bildirdi. Çiftlikte yüzlerce ASIC cihaz ele geçirildi.

[affiliate_news2 id=”3445″]

Madencilik çiftliğinde çalıntı elektrikle çalışan yüzlerce ASIC vardı. Madencilik donanımı, kiralık depolara kuruldu ve sadece iki ayda tahmini 3 milyon Ukrayna Grivnası veya yaklaşık 110.000 ABD Doları kadar enerji yaktı.

Emniyet teşkilatına göre, madencilerin bağlı olduğu trafo merkezi, şehrin su dağıtım şirketi Nizhyn’deki ambulans hizmetine ve diğer önemli tesislere güç sağlıyor.

SBU, bölgenin bir kısmının elektriksiz kalmış olabileceğini belirterek, madencilik çiftliğinin acil durumlarda kesintilere neden olabileceğini belirtti.

Yasadışı maden tesisi operatörlerinin, hırsızlığı yerel elektrik kuruluşundan saklamaya çalıştıkları ve sayaç okumalarını düşürmelerine olanak tanıyan özel ekipman taktıkları bildiriliyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu