HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna, Kaçak Elektrik Kullanmakla Suçlanan Kirpto Para Madenciliği Tesisini Kapattı

Kapatılan madencilik tesisinde çok sayıda oyun konsolu, grafik kartı ve işlemci ele geçirildi

Ukrayna’daki kolluk kuvvetleri, ülkedeki en büyük yeraltı kripto para madenciliği tesisini kapattı. Yapılan açıklamalara göre madenciler, kaçak elektrik kullanmak ve elektrik kesintilerine neden olmakla suçlanıyorlar.

Ülkenin ana hükümet güvenlik kurumu olan SBU olarak da bilinen Ukrayna Güvenlik Servisi, dün yaptığı açıklamada, suçluların eski bir Ukrayna tesisinde kripto para madenciliği yaptığını söyledi.

SBU, tesiste büyük ölçekli kaçak elektrik kullanıldığını ve bunu belgelediklerini dile getirdi. Yetkililer, madencilik çiftliğinde toplam 3.800 oyun konsolu, 500‘den fazla grafik kartı, 50 işlemciye el koydu.

Kiev ve Vinnytsia sakinleri tarafından kurulduğu söylenen madencilik çiftliği, tahminlere göre, eyalette aylık yaklaşık 256.400 ABD Doları değerinde kayıplara neden oldu. Yetkililer “Bu tür yasa dışı faaliyetler elektrik kesintilerine neden olabilir” dedi.

[affiliate_news2 id=”3782″]

Yerel haber kuruluşu Kyiv Post tarafından aktarılan bilgilerde, Ukrayna’daki kripto endüstrisinin henüz net bir şekilde düzenlenmediği belirtildi.

Ek olarak Ukrayna vatandaşları kripto para birimlerinin madenciliği ve ticareti yasal olmasına rağmen kripto borsalarına kayıt olamıyorlar.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu