HaberlerKripto Para Haberleri

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı Pilot Projede Çalışanlara Dijital Grivna Ödemeyi Planlıyor

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı çalışanları, ülkede maaşlarını dijital para biriminde alan ilk kişiler olabilir.

Ukrayna Ulusal Bankası, Ukrayna Grivna‘sının dijital bir versiyonunu geliştiriyor ve bakanlık, projede çalışanlara maaşlarını dijital para birimi ile vermeyi planlıyor.

Devlet Çalışanlarına Dijital Grivna İle Ödeme Yapılacak

Dijital Bakanlık, yeni Grivna teste hazır olduğunda Ukrayna merkez bankası dijital para birimi ( CBDC ) ile çalışanlarına maaş ödemeyi planlıyor.

Bakan Mykhailo Fedorov, online haber portalı TSN ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, bunun dijitalleştirilmiş ulusal para için ilk girişimleri arasında olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

Dijital Dönüşüm Bakanlığı olarak pilot projedeki çalışanlara elektronik Grivna ile maaş ödenmesini masaya koyduk.

Fedorov, Ukraynalılar’ın, sanal varlıklara uyarlanabilirlik açısından dünyada birinci sırada olduğuna dikkat çekti. Ukrayna’nın teknolojiye sıcak bakmasının ana avantajlarından biri olabileceğini ve bunun da ülkeye ve işletmelerine ek yatırımlar çekebileceğini kaydetti.

Kiev hükümeti, ülkenin genişleyen kripto para alanı için henüz kapsamlı düzenlemeler getirmedi ve kendi dijital para birimini piyasaya sürmedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu