Ukrayna, Airdrop Duyusurunun Ardından 7 Milyon Dolar Daha Kripto Bağışı Aldı

Ukrayna, Airdrop Duyusurunun Ardından 7 Milyon Dolar Daha Kripto Bağışı Aldı

Zincir içi verilere göre, Ukrayna bir airdrop açıkladıktan sonra 7 milyon doların üzerinde kripto bağışı aldı.

Ukrayna, bugünkü duyurudan sonra 1,1 milyon dolar Ether, 6 milyon dolar DOT ve diğer kriptolar bağış olarak gönderildi. Bu aktivitelerden sonra, ülkeye yapılan toplam kripto bağışları 40 milyon doların üzerine çıktı.

Airdroptan önce 33 milyon doların üzerinde kripto para ülkenin savaş çabalarına bağışlanmıştı.

Bir airdrop, bir eylem için bir teşvik olarak ücretsiz token göndermeyi ifade eder. Genellikle yaratıcılar, benimsemeyi oluşturmanın bir yolu olarak tokenlerini projelendirir.

Ukrayna’dan Rus Askerlerini Cezbedecek Teklif

Ukrayna’nın airdropunun neleri içereceği henüz bilinmiyor. Rus işgali altındaki ülke, teslim olan herhangi bir Rus askerinin yaklaşık 48.000 dolarlık bir ödeme alacağını ve kripto paranın bunda rol oynayabileceğini söyledi.

Ülkenin vergi makamları, tanklar gibi ele geçirilen Rus teçhizatının vergiye tabi gelir olarak beyan edilmesi gerekmediğini söyledi. “Çünkü onlar savaş ganimeti. Herhangi bir ticaret sonucunda elde edilmediler.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Floki Inu Reklamları İngiliz Reklam Standartları Kurumu Tarafından Yasaklandı

Bununla birlikte, ülkenin vergi mükellefleri için, mevcut kılavuza göre bir airdrop muhtemelen vergiye tabi gelir olarak varsayılacaktır. Vergi makamları, ele geçirilen bir Rus tankının NFT‘sinin vergi yükümlülüğü hakkında net bir pozisyon vermedi.