HaberlerKripto Para Haberleri

UFCIC, Kripto Para Ödemelerini Kabul Eden İlk ABD’li Sigorta Şirketi Oldu.

Universal Fire & Casualty Insurance Company (UFCIC), prim ödemeleri için kripto para kabul edeceğini söyledi.

Universal Fire & Casualty Insurance Company (UFCIC), Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i prim ödemelerinde kabul edeceğini duyurdu.

Şirket, rekabet avantajını koruma stratejisinin bir parçası olarak kripto para ödemelerini benimsemeye karar verdi. Detroit merkezli UFCIC, Amerika genelinde küçük işletme sahiplerine geleneksel mülk ve kaza sigortası hizmetleri veriyor.

Bu hizmetler arasında ticari mülk, genel sorumluluk, iç denizcilik, işletme sahiplerinin politikaları (BOP) ve ticari kefalet bulunuyor.

UFCIC, rekabetin yüksek olduğu bir ortamda üstünlük sağlamak için teknolojik bir avantajdan yararlandı.  UFCIC EVP, baş strateji ve analitik sorumlusu John Lucker, doğrudan online kefalet bonosu için daha geniş ödeme seçeneği sağlamak adına kripto paraları kullanma gerekliliğinin altını çizdi.

UFCIC şu anda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin cash ve Litecoin gibi çeşitli kripto para birimlerini kabul ediyor. Müşteriler bunları doğrudan çevrimiçi lisans ve izin bonolarında prim ödemeleri yapmak için kullanabiliyor.

Şirket yetkililerinden Rick Klimaszewski yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu özelliği sunan ilk ABD’li sigorta şirketi olmaktan gurur duyuyoruz. İleriye dönük olarak müşteri rahatlığı için mevcut kripto para birimi seçeneklerini genişletmeye devam edeceğiz.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu