Ubisoft, oyun içi NFT’leri yeni bir platform üzerinden test ediyor

Ubisoft, oyun içi NFT’leri yeni bir platform üzerinden test ediyor

Ubisoft, daha geniş bir blok zinciri tabanlı meta veri deposunu genişletmeye yönelik bir duyuruyla, takas edilemeyen tokenlar (NFT‘ler) dünyasına adım atan ilk büyük oyun firması oldu.

Salı günü yayınlanan bir açıklamaya göre Ubisoft, kullanıcıların silah, giysi veya araç gibi oyun içinde kullanılabilecek NFT’leri edinmelerini sağlayan Ubisoft Quartz adlı yeni bir platformun beta sürümünü piyasaya sürdü. Ubisoft Quartz, bu NFT’leri “Digits” olarak adlandırıyor ve onları Tezos blok zincirine dayandırmayı seçtiler.

Ubisoft Quartz üzerinde test edilen ilk Digits’ler, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint bilgisayar oyunuyla uyumlu olacak. 9 Aralık’tan itibaren, oyunda beşinci seviyeye ulaşan oyuncular, bir silah, kask ve bir çift taktik pantolonun Digits’lerini talep edebilecekler.

Ubisoft’un Stratejik İnovasyon Laboratuvarı Başkan Yardımcısı Nicolas Pouard yaptığı açıklamada, “Ubisoft Quartz, gerçek bir metaverse geliştirme konusundaki iddialı vizyonumuzun ilk yapı taşıdır” dedi. “Ve ölçeklenebilirlik ve enerji tüketimi de dahil olmak üzere blok zincirinin oyun için erken form sınırlamalarının üstesinden gelmeden hayata geçemez.” diye ekledi.

Pouard ayrıca, 3 Aralık’taki bir şirket gönderisinde Ubisoft’un beş yıllık blok zinciri oyun vizyonunu, kazan-kazan modellerini dahil etmek için açıkladı.

Ancak, tüm oyun platformları NFT’leri benimsemedi. Popüler video oyun dağıtım platformu Steam‘in arkasındaki şirket olan Valve, Ekim ayında NFT’leri yasaklamıştı.