Uber CEO’su, Yakın Gelecekte Kripto Ödemelerini Kabul Edebileceklerini Söyledi

Uber CEO’su, Yakın Gelecekte Kripto Ödemelerini Kabul Edebileceklerini Söyledi

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, uygulamanın gelecekte “bir noktada” Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul edeceğini açıkladı.

Uber Platformu Bir Gün Bitcoin ve Diğer Kriptoları Ödeme Olarak Kabul Edecek

Uber Technologies Inc. CEO’su Dara Khosrowshahi, Bloomberg ile yaptığı röportajda, şirketin “sürekli” kripto para birimleri hakkında dahili tartışmalar yürüttüğünü söyledi.

CEO, platformun gelecekte “bir noktada” Bitcoin’i (ve diğer kriptoları) “kesinlikle” kabul etme niyetinde olduğunu açıkladı.

Ancak Khosrowshahi, şimdi bunun için “doğru nokta” olmadığını da söyledi. Yüksek transfer ücretleri ve madencilik kripto para birimlerinin olumsuz çevresel etkileri, platformun henüz Bitcoin’i kabul etmemesinin nedenlerinden bazıları.

Khosrowshahi, “Takas mekanizması daha ucuz ve daha çevre dostu hale geldikçe, kriptoya biraz daha eğildiğimizi göreceksiniz” dedi.

Uber, diğer uygulamaların yanı sıra, müşterilerin bir taksi yolculuğu rezervasyonu yapmalarına ve çevrimiçi yemek sipariş etmelerine olanak tanıyan dünyanın en popüler uygulamalarından biridir.

Kripto benimseme haberlerinin genellikle piyasa üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Uber‘in Bitcoin ve diğer madeni paraları kabul etmesi gibi durumlar, kripto fiyatları için oldukça olumlu sonuçlar doğurabilir.

Geçen yıl boyunca, ana akım kripto benimsemesi çok fazla çekiş kazandı. Bunun en büyük örneklerinden biri, El Salvador‘un Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesiydi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ürdünlüler Büyük İşsizlik Krizinin Ortasında Kriptoya Yatırım Yapıyor

Birkaç ay önce, AMC sinemaları BTC, Ethereum ve Dogecoin gibi çok sayıda kriptoda ödeme almaya başladı ve yakın zamanda Shiba Inu da platforma eklendi.

Teknoloji perakendeciliği devi Newegg, bir süredir en popüler madeni paraları kabul ediyor ve birkaç ay önce SHIB‘yi ekleyerek ödeme seçenekleri listesini genişletti.