Tyson Fury Floki Inu’yu Tanıttığı İçin Tepkiyle Karşılandı

Tyson Fury Floki Inu’yu Tanıttığı İçin Tepkiyle Karşılandı

Dünya ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, Twitter’da Dogecoin dalı Floki Inu‘yu tanıttığı için eleştirilerle karşı karşıya kaldı .

Ünlü İngiliz boksör bir tanıtım videosunda meme tokenin logosuyla süslenmiş bir senaryodan satırlar okudu ve iki milyon takipçisine kripto para projesinin güvence altına aldığı ortaklıkları anlattı.

Fury daha sonra klibin sonunda Floki Inu’nun şu anda ekip tarafından geliştirilmekte olan oyun Metaverse’ine atıfta bulunarak “Valhalla” diye bağırdı.

Bazı Twitter kullanıcıları, videoyu “utanç verici” olarak nitelendirdi. Fury, Elon Musk’tan ilham alan kripto para biriminin adını doğru telaffuz etmek için bile çaba sarf etti.

CoinCorner CEO’su Danny Scott, Fury’yi hayranlarını “para kaybetmeye” ittiği için eleştirdi.

Aynı şekilde Kasım 2018’de Amerikalı boksör Floyd Mayweather, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Centra’nın Twitter’daki ilk ICO’sunu tanıtmakla suçlandı.

Bu boğa koşusu sırasında, birçok sporcu bir kez daha kripto çılgınlığından para kazanma fırsatına atladı. Geçen ay İspanyol futbolcu Andrés Iniesta, ödemesini açıklamadan Twitter’da kripto para borsası Binance’i tanıttıktan sonra ülkenin finans düzenleyicisinin radarına girdi.