HaberlerKripto Para Haberleri

Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey: ”Square, Bitcoin Odaklı DeFi Platformunu Başlatacak”

Projeye ait tüm çalışmaların halka açık bir şekilde olacağı söylendi.

CEO Jack Dorsey‘in açıklamalarına göre Square, Bitcoin odaklı bir merkezi olmayan finans ( DeFi ) platformu başlatacak . Platformun hala erken aşamalarda olduğu söylendi.

Twitter CEO’su ve Square kurucu ortağı Jack Dorsey , Twitter aracılığıyla finans platformunun Bitcoin’e odaklanacak yeni bir merkezi olmayan finans ( DeFi ) işi başlatacağını söyledi.

Dorsey, platformun tek amacının, gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olacağını vurguladı.

Şirket kod, geliştirme çalışması ve yol haritasının tümünü halka açık olacak şekilde gerçekleştirecek. Başarılı CEO, platform için bir işletme hesabı olarak bir meme hesabı bile yayınladı .

Dorsey, kripto para piyasasına yabancı değil. Birkaç kez Bitcoin hakkında destekleyici açıklamalar yaptı ve BTC’nin internetin parası olduğuna inanıyor. Tabii ki en önemli kanıt, Square’in şimdiden BTC’ye 200 milyon doların üzerinde yatırım yapmış olması .

[affiliate_news2 id=”3991″]

Platformun ne olabileceğini ve doğal olarak piyasa üzerindeki etkisini söylemek için henüz çok erken. Ancak pazarın temel taşı olmaya devam eden DeFi’ye bir giriş yapmak son derece önemli bir adım olarak görülüyor.

DeFi sektörü, ekiplerin üzerinde çalıştığı bir şey olsa da, pazarda çok az deneyimi olanlar için biraz geniş bir alan denilebilir. Square, teknoloji konusunda bilgili olmayan birçok kişinin piyasaya yatırım yapmaya başlamasını mümkün hale getirdi ve belki de DeFi ile ilgili olarak benzer bir etkiye sahip olabilirler.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu