Bitcoin HaberleriHaberler

Twitter’da Bitcoin Paylaşımlarının Sayısı Rekor Seviyelere Ulaştı

Bitcoin'in muazzam dalgalanmaları, BTC ile ilgili tweetlerin sayısını tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırdı.

Bitcoin‘in fiyatı zirveden bu yana % 35 düşmüş olsa da, varlığın popülaritesinde ve etkileşimlerinde en ufak bir kayıp yaşanmıyor. Açıklanan verilere göre, Twtitter’da Bitcoin paylaşımlarının sayısı, sert düşüşün ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Bitcoin Twitter Etkileşimleri

Jack Dorsey’in mimarı olduğu Twitter, şüphesiz kripto hayranlarının, yatırımcılarının ve destekçilerinin birbirleriyle etkileşim kurması için en çok tercih edilen platformdur.

Dijital varlık izleme kaynağı TIE tarafından sağlanan veriler, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için bu tür etkileşimlerin, son birkaç seneye kıyasla 2021′de önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Beklendiği gibi, bu artış önemli fiyat değerlenmesiyle aynı zamana denk geldi.

Bitcoin Tweet Hacmi.  Kaynak: The Tie
Bitcoin Tweet Hacmi. Kaynak: TIE

Bununla beraber, BTC / Bitcoin Twitter gönderileri 20 Mayıs’ta tam 232.000‘den fazla tweet ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu ani artış fiyat gelişmelerine bağlandı.

Tweet patlaması, Bitcoin‘in dakikalar içerisinde 40.000 Dolar’dan 30.000 Dolar’ a düşmesinden ve saatler içinde 10.000 Dolar’ı geri kazanmasından sonraki gün geldi.  Bu tür dalgalanmalar insanları genellikle yorum yapmaya yöneltiyor .

Panik Modu Onaylandı

Başka bir analitik şirketi olan Santiment’ten gelen veriler de, Bitcoin kripto para birimine ve piyasanın geri kalanına yönelik sosyal medya paylaşımlarındaki muazzam artışı doğruluyor

Bununla beraber şirket, farklı olumsuz etkileşimler gösterdi ve kripto para yatırımcılarının panik modunda olduğu konusunda net bir sonuca vardı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu