Twitter’daki Kripto Para Topluluğunun Ross Ulbricht’in NFT Duyurusuna Tepkisi Ne Oldu?

Twitter’daki Kripto Para Topluluğunun Ross Ulbricht’in NFT Duyurusuna Tepkisi Ne Oldu?

2021 yılı, pazar katlanarak büyüdüğü ve blok zincirinde her şeyin tokenleştirilmesine izin verdiğinden dolayı, NFT’ler için karlı bir yıl oldu.

Endüstrinin merkezi olmayan doğası, hapishanedekiler de dahil olmak üzere herkesin NFT’lerini dünyanın herhangi bir yerinden oluşturmasına, basmasına ve yayınlamasına izin veriyor.

Ross Ulbricht NFT’yi Başlattı

Artık kullanılmayan dark web pazarı Silk Road‘un hükümlü kurucusu Ross Ulbricht, kısa süre önce kendi NFT serisini açık artırmaya çıkardığını duyurdu.

Ross Ulbricht Genesis Koleksiyonu olarak adlandırılan Ethereum tabanlı dijital koleksiyon, Ulbricht’in çocukluğundan hapisteki dokuz yılına kadar hayatının çeşitli noktalarını detaylandırıyor.

Bu NFT serisi, çizgi romanlar, mahkeme duruşmasından sahneleri gösteren sanat eserleri, Ulbricht’in seslendirmesiyle destekçilerinin NFT’lere bastığı orijinal bir animasyon da dahil olmak üzere yazılar ve el yapımı sanatlardan oluşan benzersiz bir koleksiyon olarak nitelendirildi.

Tutuklulara Destek

8 Aralık’ta sona ermesi planlanan müzayededen elde edilen fonlar, Art4Giving yardım fonu aracılığıyla mahkumları ve ailelerini desteklemek için kullanılacak.

Ek olarak gelirler Ross Ulbricht‘i ömür boyu hapisten kurtarmaya yönelik çabalara adanmış bir vakfı finanse edecek.

Ulbricht ”Kendi geleceğim kasvetli görünebilir, ancak yine de etrafımda gördüğüm hasarı iyileştirmek için küçük bir şeyler yapabilirim. Hapishaneler aileleri parçalıyor. Toplumları parçalıyor ve çocuklar acı çekiyor…” Dedi.

Twitter’daki Kripto Para Topluluğunun Tepkisi

Ulbricht’in NFT koleksiyonunun duyurusu Twitter’da karışık tepkilerle karşılandı. Destekçileri bunu gönülden kabul ederken, diğer sektör katılımcıları kabul etmedi.

Ulbricht, yaklaşık sekiz yıl önce hapsedilmesinden bu yana kripto alanında tartışmalı bir figür oldu. Ulbricht, Bitcoin ve diğer dijital varlıkları kullanarak uyuşturucu, silah ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü yasa dışı öğenin ticaretini yapmak için kullanılan bir dark web pazarı olan Silk Road’u 2011’de başlattı.

Ancak 2013 yılında tutuklandı ve ardından Silk Road kapatıldı. Daha sonra kara para aklamak, bilgisayar korsanlığı, narkotik kaçakçılığı ve bir suç teşebbüsü yürütmek için komplo kurmaktan suçlu bulundu.

İki müebbet artı 40 yıl hapis cezası almasına ve bu yılın başlarında cumhurbaşkanlığı affı reddedilmesine rağmen, destekçileri serbest bırakılması için toplanmaya devam etti.