Twitter, Kripto Para Birimi Ekibini Başlattı

Twitter, Kripto Para Birimi Ekibini Başlattı

The Financial Times tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, sosyal medya platformu Twitter, merkezi olmayan internetin bir parçası olmak için kendi kripto para birimi ekibini oluşturdu.

Yeni kurulan ekibe, deneyimli blockchain mühendisi Tess Rinearson öncülük edecek. Twitter, Eylül ayında iOS kullanıcıları için bir Bitcoin bahşiş hizmeti başlattı ve daha sonra Android cihazlarda test etmeye başladı.

Şirket ayrıca uzun süredir kullanıcıların değiştirilemez tokenlerini (NFT’ler) göstermelerini mümkün kılacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Aktarılan bilgilere göre sosyal medya devi Twitter, merkezi olmayan uygulamaları ve daha geniş Web3 ekosistemini keşfetmeye başlayacak.

Rinearson‘a göre şirket, kripto ile ilgili girişimleriyle “sınırları zorlamayı” da hedefliyor:

”Daha ileriye baktığımızda, kripto para topluluklarından gelen fikirlerin kimlik, topluluk, sahiplik ve daha fazlasıyla mümkün olanın sınırlarını zorlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz.”

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, gelişmeyi “büyük bir anlaşma” olarak nitelendirdi. Ek olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey, sadık bir Bitcoin savunucusu olarak biliniyor.