Bitcoin Haberleri

Twitter CEO’su Jack Dorsey Taproot Hakkında Bilgi Verdi

Kripto paraları yakından takip eden ünlü iş adamı Bitcoin yükseltmesi olan Taproot hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’su Jack Dorsey Taproot hakkında bilgi verdi. Ünlü iş adamının kripto paralara olan ilgisi zaten biliniyordu. Dorsey, dijital para tutkusunu hala korumaya devam ediyor.

Milyarder girişimci, paylaştığı bir Tweet’de 5,3 milyon takipçisine amiral gemisi Bitcoin güncellemesinin ilerlemesini gösteren Taproot aktivasyon sayfasına bağlantı yayınladı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey Taproot Hakkında Ümitli

Taproot, Bitcoin’in gizlilik önlemlerini, akıllı sözleşme esnekliğini ve blok zincirindeki karmaşık işlemleri maskeleme yeteneğini geliştirmeyi amaçlayan yumuşak bir çatal olarak nitelendirilebilir. 2017 senesinde Segwit’ten (Ayrılmış Tanık) bu yana yapılan ilk büyük yükseltmedir.

Kripto para borsası Binance, Taproot’un Bitcoin sahiplerinin BTC işlemlerinin gizliliğini artırmak için kullanılan yöntemleri gizlemelerine yardımcı olacağını belirtiyor. Ünlü borsa açıklamasında şunlara yer verdi:

Taproot kullanarak Bitcoin harcamak, ayırt edilemez bir hale gelebilir. Bu işlemlerde kullanıcıları izleyen herhangi biri, eşler arası işlemden başka bir şey görmez.” Taproot şu anda “Hızlı Deneme” aşamasında. Buradan ilgili bağlantıya gidebilirsiniz.,

Yükseltme % 90 oranında destek alırsa, Taproot soft fork bu yılın Kasım ayında etkinleştirilecek. Twitter CEO’su Jack Dorsey Taproot  hakkında oldukça ümitli görünüyor Milyarder teknoloji girişimcisi 2018 senesinde de BTC’nin 10 yıl içinde devasa boyutlara geleceğini söylemişti. Öylede oldu. Twitter CEO’su ayrıca Bitcoin madenciliğinin yeşil, yenilenebilir enerji kaynaklarının yaratılmasıyla dayanışma içerisinde yürütüldüğüne inanıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu