Bitcoin HaberleriHaberler

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Nijerya’da Bitcoin’in Benimsenmesine Destek Verdi

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Nijerya'da Bitcoin'in kabulünü destekleyen bir dizi tweet yayınladı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Nijerya’nın Bitcoin’i benimseme çağrısına destek gösteriyor. Nijerya, hükümeti kripto paralara dair pek çok düzenleme planlamasına rağmen Bitcoin yatırımlarında dünyanın en büyük ikinci ülkesi olarak yer alıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, hafta sonu bir dizi Tweet ile Nijerya’da Bitcoin’in benimsenmesine verdiği desteği işaret ediyor. Dorse, uzun süredir kripto paralara olan ilgisi ile biliniyor ve kriptoyla ilgili tweetleri büyük ilgi görüyor.

Tweet dizisi ilk önce tek bir Nijerya bayrağıyla başladı . Bu, hükümetin ülkede Twitter’ı yasaklayacağını açıklamasından bir gün sonra oldu. Yasak, Twitter’ın Başkan Buhari‘nin Tweet’lerini silmesi sonucu yürürlüğe girdi.

2020‘de Nijerya, dünyada Bitcoin yatırımı açısından en büyük ikinci ülke oldu. Ancak, hükümetin kripto para birimleri ile ilişkisi istikrarsızdı.

Eylül 2020‘de Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu, kripto paraları menkul kıymetler olarak tanıyan tarihi bir düzenleyici çerçeve duyurdu. Ancak bu, kriptonun tamamen tanındığı anlamına gelmiyor. Bunun nedeni merkez bankasının pozisyonunun doğrudan muhalefette olması.

2021‘in başlarında, Nijerya Merkez Bankası (CBN) emrini tüm finans kurumlarına yeniden teyit etti. Finans kurumlarını açık ve kapalı kripto hizmetleri sağlamayı bırakmaları konusunda uyardı. Sonuç olarak ülkede faaliyet gösteren merkezi borsalar için sorunlara neden oldu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu