Twitch’in Kurucu Ortağı Justin Kan, NFT Pazarı Başlatıyor

Twitch’in Kurucu Ortağı Justin Kan, NFT Pazarı Başlatıyor

Video oyunu canlı yayın hizmeti Twitch‘in kurucu ortağı Justin Kan ve diğer oyun endüstrisi girişimcileri, Fractal adı verilen, takas edilemeyen tokenler (NFT‘ler) için tasarlanmış Solana tabanlı bir pazaryeri başlatıyor.

Justin Kan’ın yeni projesi Fractal, oyun şirketlerinin hayranlar için yeni ürünler sunabileceği birincil pazar ve kullanıcıların NFT’lerini birbirlerine satabilecekleri ikincil bir pazar görevi görecek. Kan, bir Medium gönderisinde, Fractal ekibinin oyundaki NFT’ler için yeni kullanım örnekleri geliştirmeyi de umduğunu yazdı.

Diğer Fractal kurucuları arasında XPD Media ve oyun geliştirme devi Zynga adlı bir mobil oyun şirketi kuran Robin Chan ve daha önce Fast ve Shopify firmalarında çalışan Mike Angell yer alıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu Avustralya’da XRP ve Cardano’dan Daha Popüler

Blockchain oyunlarına yatırımcı ilgisi, CoinFund ve Multicoin Capital gibi blockchain tabanlı oyun girişimlerini finanse eden firmalarla son birkaç ay içinde hızla arttı. Popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club‘ın bile, Animoca Brands ile ortaklık yoluyla gelecek yılın ikinci çeyreğinde blok zinciri tabanlı bir oyuna sahip olması bekleniyor.