Altcoin Haberleri

Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Zor Durumda! Sıfıra mı Gidiyor?

Axie Infinity fiyatı, 2021 Metaverse rallisi sırasında ulaştığı 166 dolarlık doruktan şu anda %97 aşağıda. Kripto uzmanı Ibrahim Ajibade, on-chain bilgiler üzerinden, tanınan metaverse altcoin projesinin toparlanma mümkünlüğünü inceliyor.

Axie Infinity topluluğu kurtarma uğraşı gösteriyor

Popüler metaverse altcoin projesi Axie Infinity (AXS), birinci 50 kripto para sıralamasının dışında kaldı. 2021’deki Metaverse rallisinin tepesinde, Axie Infinity’nin piyasa pahası 9,6 milyar dolara ulaştı. Fakat mevcut durumda bedeli %93’ten fazla azalarak 630 milyon dolara düştü. AXS fiyatı 20 Ağustos civarında 4,95 doların altını gördü.

Ancak on-chain bilgiler, panik yerine Axie Infinity ağının optimist bir reaksiyona şahit olduğunu gösteriyor. Santiment bilgilerine nazaran, AXS Günlük Etkin Adresleri 21 Ağustos’tan bu yana istikrarlı bir artış gösteriyor. 20 Ağustos’ta AXS ağında sırf 176 cüzdan adresi etkileşime girmişti. Fakat o vakitten bu yana, AXS ağ aktifliği kademeli olarak arttı. Böylelikle, 31 Ağustos’tan bu yana bir süreç günü hariç tümünde 200 adresi aştı.

Axie Infinity Günlük Faal Adresler. Kaynak: Santiment

Yukarıda da gördüğünüz üzere, altcoin Etkin Adreslerinde son üç hafta içinde daima artış var. Bu da kişisel yatırımcıların terminal kayıpları önlemek için harekete geçtiğini gösteriyor. Artan ağ aktifliği tipik olarak destek varlık için artan ağ talebi manasına gelir. Şaşırtan olmayan bir formda, etkin ağ adreslerindeki artış AXS’in 4,50 dolar takviye düzeyini muhafazasına yardımcı oldu. Böylelikle, Ağustos sonundaki panik satışını durdurdu.

Boğa traderları güzelleşme umutlarından vazgeçmedi!

Borsa buyruk defterlerine nazaran, birçok stratejik trader altcoin fiyatının sıfıra düşme tehlikesini azaltmak için epey yüksek bir satış duvarı kurdu. Aşağıda gördüğünüz üzere, kripto traderları mevcut fiyatlar civarında 1,25 milyon AXS token satın almak için etkin buyruklar verdi. Bu ortada, ayı eğilimli traderlar sırf 1,14 milyon AXS’i satışa çıkardı.

Axie Infinity Borsa Buyruk Defterleri. Eylül 2023. Kaynak: IntoTheBlock

Borsa On-Chain Piyasa Derinliği grafiği, AXS yatırımcılarının tanınmış kripto borsalarına verdiği etkin buyrukların hacmini gösteriyor. Üstteki grafik, hakim olan düşüş hissiyatına karşın, AXS için mevcut piyasa talebinin hala 110.00 token ile arzı aştığını ortaya koyuyor. Bu, AXS tokeninin yaklaşan satış baskısını absorbe etmek ve Axie Infinity’nin fiyatının sıfıra inmesini önlemek için hala kâfi talebe sahip olduğuna dair hayati bir işaret.

Altcoin fiyat iddiası: 5 dolar aralığında konsolidasyon

Boğalar son deva toparlanma eforlarını sürdürüyor. Fakat, AXS 5 dolarlık bölgeyi geri almakta önemli zorluklarla karşılaşacak. Mevcut AXS sahiplerinin satın alma fiyatı dağılımını özetleyen Fiyat Etrafında Karda/Zararda dataları bunu açıkça gösteriyor. Bilgiler, 279 yatırımcının azamî 4,70 dolar fiyattan 1,05 milyon AXS token satın aldığını vurguluyor. Piyasa hassaslığında değerli bir değişiklik olmazsa, erken satış yapmaları mümkün. Bunun da diğer bir düşüşü tetiklemesi mümkün.

Ancak boğalar bu direnç bölgesini geçerse, altcoin fiyatını sıfıra yaklaşmaktan kurtarmaları mümkün. Bu durumda, bunun yerine 5 dolar civarında konsolide olmasını sağlamaları ihtimali var.

Axie Infinity IOMAP dataları. Ağustos 2023 | Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, metaverse’i çevreleyen rahatsız edici hisler ağırlaşırsa, ayıların potansiyel olarak sıfıra hakikat büyük bir düşüşü tetiklemesi muhtemel. Bununla birlikte, 283 adres en az 4,37 dolar fiyattan 343.580 AXS satın almış durumda. Ve şayet HODL yapmayı seçerlerse, altcoin fiyatının tekrar toparlanması mümkün. Lakin bu takviye düzeyi yol verirse, AXS fiyatı sıfıra yaklaşmaya başlayabilir.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu