Altcoin Haberleri

Türklerin Aldığı Bu 7 Altcoin, Büyük Haberler ile Tırmandı!

İflas durumundaki kripto kredi kuruluşu Celsius’un mahallî token’i CEL, ansızın %30’dan fazla sıçradı. Chainlink (LINK) son 24 saat içinde Ethereum Blockchain’de en yüksek süreç hacmine sahip birinci 10 altcoin listesine girdi. Merkeziyetsiz borsa (DEX) PancakeSwap lokal token’i CAKE’i yakmaya devam ediyor. Daha fazla haber için bizi okumaya devam ediniz.

Türklerin sevdiği altcoin projeleri haberlerle yükseldi!

Celsius (CEL) birdenbire %30’un üzerinde fırladı

Güç durumdaki kripto kredi kuruluşu Celsius’un lokal token’ı CEL, Celsius müşterileri için yeni bir umut ışığı olarak ansızın %30’dan fazla sıçradı. Yükseliş, bir geri çekilmeden evvel 5 Aralık’ta gün içi en yüksek düzeyi olan 0,72 doları gördü. CEL, evvelki günün yararlarının bir kısmını sildi. Bununla birlikte, basın vaktinde son 24 saatte %9’un üzerinde artışla 0,682 dolardan süreç görüyordu. Altcoin, son yedi günde ise %30’un üzerinde artış kaydetti.

Ani yükselişin nedenleri tam olarak bilinmiyor. Lakin bir ‘short squeeze’den kaynaklanması mümkün. Haziran ayından bu yana, kripto borç veren, platformunda para çekme süreçlerine müsaade vermeyi durdurdu. Celsius, piyasadaki düşüşün tüm bölüm için bir likidite krizini tetiklemesinin akabinde Temmuz ayında iflas etti. Kısım 11 iflas müdafaasını aradığından beri, şirket iflas süreçlerinden geçiyor. Bu doğrultuda, varlıklarının bir kısmını satmaktan bahsediyor.

LINK, haftalık %10 artış kaydetti, balina aktifliği mi?

WhaleStats, LINK’in son 24 saat içinde Ethereum Blockchain’de en yüksek süreç hacmine sahip birinci 10 varlık listesinde yer aldığını bildirdi. Bu ortada, geçen hafta LINK fiyatı %10’dan fazla artış gördü. WhaleStats’a nazaran LINK, son 24 saat içinde en büyük 500 Ethereum balinası için en çok süreç gören kripto para üniteleri listesine girdi.

Geçen hafta, kripto borsalarında LINK fiyatı %15 arttı. Böylelikle altcoin, 5 Aralık’ta 7,591 dolar düzeyine ulaştı. Lakin şimdiye kadar fiyatta hafif bir düşüş gerçekleşti.  Kripto para şu anda 7,10 dolardan el değiştiriyor.

PancakeSwap, milyonlarca dolarlık token yaktı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın desteklediği merkeziyetsiz borsa (DEX) PancakeSwap’in mahallî token’ı CAKE milyonlarca dolarlık bir tok yakma süreci gerçekleştirdi. PancakeSwap 5 Aralık tarihindeki duyurusunda, 28 milyon dolar değerinde 6,9 milyon CAKE’in yakıldığını duyurdu Yakma süreçleri sirkülasyondaki arzı azalttığı için ilgili token fiyatını olumlu tesirler. Bu doğrultuda CAKE de bir fiyat artış gördü. Bununla birlikte, yatırımcılarını çok fazla memnu edemedi. Zira, karlarını geri verdi ve yatay seyrine geri döndü.

Synthetix bugün neden yükseliyor?

Synthetix, çeşitli gayeler için diğer rastgele bir protokol tarafından kullanılabilen merkezi olmayan bir likidite provizyon protokolü. Altcoin, Kasım 2021’de kripto para piyasasının patlamasından evvel bile büyük ilgi görüyordu. Bugün itibariyle, SNX piyasadaki düşüş trendine karşın başarılı bir biçimde üst hakikat ilerliyor. Bugünkü ralli çoğunlukla kripto para piyasasının genel toparlanmasına dayanıyor. SNX’in günlük grafiğine nazaran varlık, 50 günlük hareketli ortalamaya yansıyan lokal direnç düzeyini muvaffakiyetle kırdı. Analistlere nazaran, 0,00012 dolardaki bir sonraki dirence gerçek hareket, SNX için bir sonraki gaye olacak.

ApeCoin (APE) staking yayında

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, merakla beklenen ApeCoin (APE) stakingi nihayet yayında. Horizon Labs, APE staking için ön taahhüt mühletinin apestake.io’da canlı olarak yayınlandığını duyurdu. Bu doğrultuda, kullanıcıların, 12 Aralık’tan itibaren staking mükafatları biriktirmelerinin mümkün olduğunu açıkladı. Etherscan’e nazaran, birinci 12 saat içinde staking mukavelesinin toplam kıymeti 16 milyon doları aştı.

Altcoin fiyatı, ApeCoin staking lansmanı beklentisiyle Kasım ortasından beri yükseliyor. ApeCoin, Kasım ortasındaki lokal taban düzeyinden bu yana %50’nin üzerinde arttış kaydetti. Ayrıyeten, yalnızca ApeCoin değil, Bored Ape ekosisteminde NFT satış hacminde de bir artış oldu. Fakat bir piyasa kelamı, ‘Söylentileri satın alın, haberleri satın” der. Bu doğruysa, piyasanın APE fiyatının ve NFT hacminin aşağı taraflı yörüngesine geri döndüğüne şahit olması mümkün. Ayrıyeten, daha fazla kullanıcı stake etmeye başladıkça APE arzının artmaya başlayabileceğine dair dehşetler da var.

Aave, Web3 planlarını genişletiyor

DeFi protokolleri, son aylarda Web3 odaklarını genişletiyor. Bu doğrultuda Aave, toplumsal metaverse şirketi Sonar’ı satın alarak buna dahil oldu. Bu ortada, satın alma süreci tamamlandıktan sonra Sonar, Lens Protocol’ü entegre etmeyi planlıyor. Sonar, bir metaverse ve NFT’ler üzerinde çalışan bir şirket. Toplumsal taşınabilir metaverse, oyuncuların ‘NFT’leri kullanarak dünyalar inşa etmesine ve kullanıcı tarafından oluşturulan alanlarla etkileşime girmesine’ imkan tanıyor.

MultiversX (EGLD) Coinbase listesine girmeye hazırlanıyor

Coinbase, Twitter hesabından yaptığı duyuruda MultiversX (EGLD)’yi listesine ekleyeceğini açıkladı. Bu ortada Coinbase, altcoin’in sadece MultiversX ağında destekleneceğini belirtti Bu yüzden, kullanıcıları öteki ağlar üzerinde token transferi yapmaları konusunda uyardı. Borsa, EGLD trade paritelerini 7 Aralık’ta TSİ 20:00’da sürece açacak.

Haberin gerisinde altcoin fiyatı yükselişe geçti. Basın vaktinde ELGD, günlük bazda %5,5 artışla 45,46 dolardan süreç görüyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu