Finans HaberleriHaberler

Bakan Çavuşoğlu: ”Mayıs Ayında Turizm Çalışanları Aşılanacak”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ''Mayıs ayında tüm turizm çalışanları aşılanacak'' dedi.

Tam kapanma süreci devam ederken turizm konusunda merak edilenler gündeme gelmeye başladı. Sezonun açılmasına az bir zaman kala Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan önemli bir açıklama geldi. Bakan Çavuşoğlu ”Mayıs ayında tüm turizm çalışanları aşılanacak” dedi.

Ülkemizde turizm açısından en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak yer alıyor. Ancak Pandemi süreci her ülkeyi etkilediği gibi Türkiye’de de olumsuz etkiler yarattı. Dışişleri bakanı Türkiye’ye gelecek turistlerin karşılaşacakları tüm turizm çalışanlarının kısa zaman içerisinde aşılanacağını söyledi.

Bakan Çavuşoğlu Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile yaptığı görüşme sonrasında Berlin’de bir basın toplantısı düzenledi. Bu toplantıda ülkemizin Covid-19 aşılama sürecini önemli ölçüde hızlandırdığını söyledi. Bakan yaptığı açıklama da: “Vatandaşlarımızın %26’sından fazlası şu anda aşılandı” dedi.

Turizm Çalışanları Aşılanacak. Bu Bölgelere Ağırlık Veriyoruz

Dışişleri Bakanı, “Aşılama alanında özellikle turizm bölgelerine ağırlık veriyoruz. Bunun yanında oteller, restoranlar, havaalanları tur rehberleri de dahil turistlerin karşılaşabileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız ve tedbirleri alacağız” diye konuştu.

Çavuşoğlu, ”Mayıs ayında turizm çalışanları aşılanacak” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamalara göre Türkiye’ye gelecek turistlerin karşılaşacakları tüm turizm çalışanlarının aşılanacak. Yurtdışından gelen turistler için bölgenin güvenli olması büyük önem taşıyor. Türkiye’de bu konuda hakkında önemli adımlar atıyor. Alınan önlemler neticesinde turizm yoğunluğunun yüksek olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu