HaberlerKripto Para Haberleri

TSB Bank, Müşterilerin Binance ve Kraken Borsalarına Para Göndermesini Engelledi

Raporlar, TSB'nin Haziran ayının başından itibaren kripto alımlarını engellemeyi hedeflediğini gösteriyor.

İngiltere Bankası TSB’nin 1000‘e yakın müşterisi, bir ay içinde içinde Binance tabanlı dolandırıcılara para kaptırdıklarını bildirdi.

TSB güvenlik uzmanı Ashley Hart, Haziran ayı boyunca kripto para dolandırıcılığının tehlikeleri konusunda uyarılarda bulundu. İngiliz kurumu, mali suç endişeleri nedeniyle hem Binance hem de Kraken ile fon alışverişini yasaklamaya karar verdi.

Atılan bu adım, 800‘den fazla TSB müşterisinin bir ay içinde borsalara dayalı dolandırıcılıklarda para kaybettiğini bildirdiği raporların ortasında geldi . Raporlar ek olarak bankanın aldığı kararın bu borsaların güvenlik standartlarıyla ilgili endişelerinden kaynaklandığını gösteriyor. 

Düşük güvenlik seviyesinin, TSB’nin Binance ve Kraken’in olandırıcıların yuvası olduğuna inanmasına neden olduğu bildiriliyor. 

TSB’nin güvenlik uzmanı Ashley Hart, hem gazetelerde hem de radyoda kripto para dolandırıcılığının tehlikeleri hakkında konuştu. TSB News’in Twitter hesabından paylaştığı bir gönderi, Hart’ın şunları söylediğini aktardı:

“Kripto paralara yatırım yapmak için yaklaşan herkes son derece dikkatli olmalı, çünkü bu yaklaşımlar ezici bir şekilde dolandırıcılıktır.”

Hart ayrıca kripto para birimi düzenlemesi ve tüketicinin korunması konusunda sesini yükseltti. Önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi beklenen yasak, TSB’nin 5 milyonluk müşteri kitlesini etkileyecek.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu