HaberlerKripto Para Haberleri

Justin Sun, TRX ve BTT SpaceX Uydu Lansmanı İçin 50 Milyon Dolarlık Dogecoin Teklif Etti

Justin Sun , SpaceX ile onun adına TRX ve BTT uydularını başlatmalarını istedi. Bunun gerçekleşmesi için Dogecoin'de 50 milyon dolar ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Ünlü geliştirici Justin Sun , SpaceX ile kendi adına TRX ve BTT uydularını başlatılmasını istedi. Bunun gerçekleşmesi için Dogecoin’de 50 milyon dolar ödemeye hazır olduğunu dile getirdi.

SpaceX, Geometric Energy Corporation ile birlikte, DOGE’yi uzay sektöründe hesap birimi yapmak istiyor . Sun, bu kuruluma dair Dogecoin amacını desteklemeyi umuyor. Tron’un kurucusu Sun Twitter’dan konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“ @Elonmusk ciddiyim. Bu lansman için 50 milyon dolar değerinde Doge $ ödemek istiyorum ve @SpaceX’in müşteri siparişinden doge ile ödenen ilk uydu anlaşması işlemine ihtiyacı olduğu için teklifimi dikkate almalısınız . “

SpaceX CEO’su Elon Musk , DOGE fiyatındaki düşüşe denk gelen hafta sonu programının ardından, Dogecoin’i kelimenin tam anlamıyla aya koyma planlarını yeniden dile getirdi.

2022’nin 1. çeyreğinde, SpaceX Doge-1 ay görevi, tamamı Dogecoin ile ödenecek olan ilk ticari ay yüküne başlayacak. Geometric Energy ile ortaklık yapan Falcon 9 roketi , araştırma amacıyla 40 kg’lık CubeSat’ı yörüngeye taşıyacak .

SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero, Doge-1 görevini gezegen dışı kripto para biriminin uygulanması ve hatta uzay ticaretinin başlangıcı için bir test olarak nitelendirdi. Ochinero diyor ki:

“Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını gösterecek ve gezegenler arası ticaret için temel oluşturacak.”

Justin Sun, TRX ve BTT uydu lansmanının başlamasını neden istiyor?

Tron (TRX) kripto para biriminin kurucusu Justin Sun, yeni girişimlere ve alışılmışın dışındaki gelişmelere her zaman ilgi duyan biri oldu.

Bu kampanyanın bir parçası olmak isteyen Sun , SpaceX’in TRX ve BTT uydularını başlatmasını istediğini söyledi. Ancak, bu aşamada, onları hangi amaçla kullanmayı planladığı belli değil.

Kripto para yorumcuları tarafından ünlü geliştiricinin kendi coinlerindeki popülariteyi yükseltmeyi amaçladığı dile getiriliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu