Tron, Cryptovoxels Metaverse’de İlk Ekolojik Kompleksi İnşa Etti

Tron, Cryptovoxels Metaverse’de İlk Ekolojik Kompleksi İnşa Etti

Tron Foundation, önde gelen bir dijital emlak platformu olan MetaEstate ile işbirliği yaparak vakfın genel merkezini, dijital sanat müzesini ve kongre kulübünü içeren ekolojik bir kompleks geliştiriyor.

Tron, Metavers’ler üzerine yatırımlarını artırıyor

Tron Vakfı tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, Cryptovoxels’in dijital metaverse’inde ilk ekolojik kompleksi yayınladı.

Böylece TRON, SuperRare ve SpaceX’ten sonra kompleksinin meta veri tabanında yaratıldığını duyuran üçüncü şirket oldu. 

TRON kompleksi, Miami’nin doğu kıyısında bulunan üç bitişik binayı ifade ediyor. Tron Genel Merkezi, BT Kongre Kulübü ve APENFT Dijital Sanat Müzesi’ni içeriyor.

Ayrıca kompleks, kıyı manzarasının karşı tarafında yer alan SUN tapınağını da içermektedir. TRON merkezi kavramsal bir sanat müzesi olarak hareket ediyor.

Tron Genel Merkezi (TRON ECO HQ), Tron Network’ün eko-marka gösterimine sahip bir atriyum, toplantı odaları bulunan bir kamu ofis alanı ve geniş açık teraslara sahip bağımsız ofisler dahil olmak üzere üç katlıdır.

BT Convention kulübünün iki seviyesi bulunuyor. İlkinde bir resepsiyon alanı ve büyük bir konferans salonu mevcut. İkinci katta, toplantı ve konferanslar için büyük bir açık ofis ve tiyatro benzeri bir sergi alanı var.

APENFT sanat müzesi, yalnızca meta evrende var olan ilk kültür kurumudur. Teknik temeli olarak dijital sanata ve değiştirilemez tokenlere adanmıştır.

APENFT, “Second Life” yarışmasını kazananların resimlerinin yanı sıra önde gelen dijital sanatçıların eserlerini de sergiliyor.

Müzenin ayrıca iki katı var: birinci kat, açık konser salonu ve sanat eseri sergileme alanının eşlik ettiği bir resepsiyon alanı. Birinci kattaki ekranlar ayarlanabilir ve farklı ihtiyaçlara göre özelleştirilebilirler.

İkinci katta Tron’un yeni nesil dijital sanatçıları ve onların resimlerini gemiye alma yeteneğinin bir sembolü olarak bir resim atriyumu var. İkinci katta ayrıca erken dönem sanatçılar için açık ve kapalı sergi salonları bulunuyor.