Kripto Para Haberleri

Tokyo İçin Kripto Para Alanında Planlar Büyük

Japonya, kripto para birimi endüstrisi için sürekli bir ilgi alanı haline geliyor ve başkentteki bir politikacı bu eğilimi güçlendirmek istiyor.

Japonya’da kripto para çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor.  Başkent Tokyo’da ki politikacılar kenti kripto para ticaret merkezi haline getirmek istiyorlar.

Kripto Para Bir Büyüme Stratejisi

Söz konusu üçüncü dönem meclis üyesi Yuu Ito, dijital varlık işine katılımını artırarak şehrin finans sektörünü destekleme olasılığı hakkında açıklamalar yaptı.

Açıklama, Tokyo valisi Yuriko Koike tarafından ekonomik planlara verdiği son desteğin ardından geldi. Ito ayrıca, Londra, Makao ve Hong Kong gibi diğer büyük finans merkezleriyle rekabet etmek için Tokyo’nun karşılaştığı zorluklara dikkat çekti. 

Tokyo Büyükşehir Meclisi üyesi Nobuko Irie de benzer bir ifade ile şu yorumları yaptı:

Ülke, korona sonrasında açık finansman bonoları basıyor. Tokyo’da bile, büyüme stratejisi olarak blok zinciri gibi zenginlik üretebilecek teknolojiyi belirleyerek yeni finansal kaynaklar yaratmalıyız.

Meclis üyesi Bitcoin kullanımının küresel olarak nasıl hızla arttığını da söyledi ancak politikacıların konuyu nasıl ele aldığına dair endişelerini dile getirdi.

Burada Tokyo’nun bir kripto para birimi ticaret merkezi olması için gerekli eylemi şu şekilde anlattı:

Politikacılar artık para politikası ve bitcoin ile ilgili vergilendirme konularını ele almalıdır. Bunu ülkede yaparsanız, hız hissini kaybedersiniz, bu yüzden Tokyo’da BTC’i vergisiz kullanmak için özel bir bölge oluşturun. Sorunları tespit etmek ve sistematik bir şekilde çözmenin politikacıların görevi olduğunu düşünüyorum.

Irie ayrıca, korona virüsün, Tokyo’da bir kripto ticaret merkezi geliştirmek için sağlıklı bir ortam yaratırken politika uyarlamalarının benimsenmesini hızlandırmak için bir fırsat olduğunu vurguladı ve şunları aktardı:

Ekonomiyi tersine çevirmemiz gerektiğinde, paranın kalmasını engelleyen bir mekanizma oluşturmalıyız. Bu amaçla sanal para birimi ve blok zinciri kullanılabilir. Bu sefer öğrendiğim gerçeklerden yola çıkarak hızlanmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu