TIME Dergisi ETH’yi Bilançoda Tutacak

TIME Dergisi ETH’yi Bilançoda Tutacak

Kısa Notlar

  • Galaxy Digital, metaverse konularını ele almak için TIME Dergisi ile bir içerik anlaşması imzaladı.
  • ETH ile finanse edilen ortaklık, metaverse kategorisinde TIME100 Şirketlerini başlatacak.
  • Galaxy’ye göre TIME, bilançosunda ETH’yi kabul etmeyi ve tutmayı kabul etti.

TIME Dergisi, metaverse içeriğine odaklanan Galaxy Digital ile bir ortaklık kapsamında Ethereum‘u (ETH) bilançosunda tutacak. Anlaşma, meta veri tabanında TIME100 Şirketler kategorisinin lansmanı ile birlikte geliyor.

Galaxy, Metaverse İçeriği için ETH’de TIME Dergisi’ne Ödeme Yapıyor

Perşembe günkü basın açıklamasına göre, Galaxy Digital’in eğlence kolu Galaxy Interactive, TIME Dergisi ile içerik sponsorluğu anlaşması imzaladı. Ortaklıkla birlikte dergi, TIME100 Companies‘in, metaverse alanındaki en iyi küresel şirketleri ve girişimcileri içeren yeni bir versiyonunu piyasaya sürecek.

Metaverse“, sanal gerçeklikten yararlanan ve Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde barındırılan yeni sanal dünyaları ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Takas edilemeyen tokenlar (NFT‘ler) ve GameFi adı verilen diğer finansal teşvikler gibi blok zinciri oyunlarından öğeleri birleştiren farklı metaverse projeleri vardır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: TIME Dergisinden NFT Rekoru Geldi!

TIME Dergisi ile ortaklık, Ethereum blok zincirinin doğal varlığı ve ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether (ETH) ile finanse edildi. Anlaşmanın bir parçası olarak, 98 yaşındaki dergi ETH’yi kabul edip bilançosunda tutmayı kabul etti ve bunu yapan ilk büyük medya kuruluşu oldu.

Galaxy-TIME ortaklığı aynı zamanda yeni bir haftalık TIME bülteni olan “Into The Metaverse”i ve okuyucuları metaverse konusunda eğitmek için tasarlanmış eğitim materyallerini de içeriyor. Galaxy Digital, derginin hızla ortaya çıkan metaverse alanını kapsamasına yardımcı olmak için uzmanlığından yararlanacağını söyledi.

Metaverse kavramı ilk olarak 2020’nin başlarında Decentraland gibi kripto projeleri tarafından tanıtılırken, Facebook geçen ay Meta olarak yeniden markalaştıktan sonra ana akım bilince ulaştı. Sosyal medya devi, son metaverse patlaması için bir katalizör haline gelen çevrimiçi sanal alanlar oluşturmaya odaklanma stratejisini yeniledi.

Nisan 2021’de TIME, dijital abonelikler için bir ödeme şekli olarak kripto para birimi sunmak üzere Crypto.com ile ortaklık kurdu. Ancak, o zaman dergi ETH tutmuyordu, sadece onu bir ödeme yöntemi olarak kullanıyordu. Bir ay önce, popüler bir kripto pazarı olan SuperRare‘de NFT olarak üç dergi kapağını açık artırmaya çıkardı.

Galaxy Digital’in CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, “Okuyucuları, yaratıcıları ve meraklıları metaverse’e getirmek ve içinde meydana gelen muazzam miktardaki dönüşümün gizemini ortadan kaldırmak için çalışırken, inovasyonu teşvik eden ikonik bir marka olan TIME ile ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.” , ortaklık dedi.

Özellikle Ekim 2021’de Galaxy, NFT’lere, oyunlara ve metaverse ile ilgili girişimlere yatırım yapmak için bir risk sermayesi fonunda 325 milyon dolar topladı.