Timbaland, Bored Ape NFT Sahipleri İçin Prodüksiyon Şirketi Kurdu

Timbaland, Bored Ape NFT Sahipleri İçin Prodüksiyon Şirketi Kurdu

Büyük plak şirketi Universal Music GroupBored Ape Yacht Club NFTs‘den bir grup karaktere dayanan sanal bir metaverse grubu oluşturma planlarını açıklamıştı. Bundan bir gün sonra, müzik endüstrisi yapımcısı Timbaland, benzer bir duyuruda bulundu

Timbaland, metaverse uygulamaları için müzik ve animasyon geliştirecek yeni bir eğlence şirketi olan Ape-In Productions‘ın kurulduğunu duyurdu. Ape-In, bir dizi Bored Ape Yacht Club NFT sahibi ile birlikte çalışacak.

Variety’ye göre şirketin ilk girişimi Timbaland’ın yapımcılığını üstlendiği ilk şarkısı “ApeSh!t” ile birlikte 17 Kasım’da bir NFT koleksiyonuyla birlikte piyasaya sürülecek.

Timbaland Variety’ye yaptığı açıklamada, “Yaratıcı kontrolü ve uzun vadeli mülkiyeti sanatçıların ellerine geri veren, bizim için inanılmaz derecede önemli bir kavram olan metaverse’de yeni bir eğlence platformu oluşturduk” dedi.

Ape-In Productions logosu.  Resim: Maymun-In
Ape-In Productions logosu

Bir NFT, blok zincirinde kaydedildiği gibi, nadir bulunan bir dijital öğenin mülkiyet belgesi gibi davranır. Piyasa, üçüncü çeyrekte 10,67 milyar dolarlık işlem hacmi de dahil olmak üzere 2021 boyunca adeta patlama yaşadı.

Ape-In Productions, sahipler için özel erişim ve premium deneyimler sağlamak adına NFT koleksiyonlarından daha fazla yararlanmayı planlıyor. Bu arada prodüksiyon stüdyosu BRON Digital, Ape-In için bir animasyon dizisi ve sanal konserler oluşturacak.

Ek olarak Timbaland, Jimmy FallonNBA oyuncusu Stephen Curry ve milyarder yatırımcı Mark Cuban olmak üzere diğer ünlüler gibi Bored Ape NFT‘lerinden birine sahip.