Ticaret Efsanesi Peter Brandt’a Göre Bitcoin Daha Fazla Düşebilir

Ticaret Efsanesi Peter Brandt’a Göre Bitcoin Daha Fazla Düşebilir

Efsanevi yatırımcı Peter Brandt Bitcoin’in mevcut fiyat hareketine ilişkin görüşünü paylaşarak, en büyük kripto para biriminin küçük ticaret hacmi nedeniyle düzeltmenin dibine henüz ulaşmadığını öne sürdü.

Brandt, önemli dip noktalarının, güçlü satış hacmiyle karakterize edilen panik kapitülasyonuyla gerçekleştiğini belirtiyor.

Analist Willy Woo, ise herhangi bir satış belirtisi olmadığını söylüyor. Piyasanın şu anda konsolidasyon aşamasında olduğunu iddia ediyor.

Brandt, takipçilerinden birine yanıt olarak, büyük satışların mutlaka bir boğa piyasası döngüsünün ortasında gerçekleşmesi gerekmediğini kabul etti.

Deneyimli grafik uzmanı  bu ayın başlarında, trader’ları düşüş eğilimi gösteren çift tepe oluşumuna dikkat etmeye çağırdı ancak aynı zamanda formasyonun henüz teyit edilmediğini de belirtti.

Bitcoin yılın son ayına büyük bir satışla başladı. En büyük kripto para birimi 42.000 dolara kadar düştü ve ardından boğaların 50.000 dolar seviyesini geri kazandı.

En iyi kripto para şu anda büyük spot borsalarda 46.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BTC

Galaxy Dijital CEO’su Mike Novogratz aşağı yönlü trend nedeniyle ABD hisse senedi piyasasındaki zayıflığın 2022’e kadar devam edeceğini belirtti. Ancak, uzun vadede BTC konusunda umudunu sürdürüyor.