THORChain, Sentetik Varlıklar Sayesinde %34 Arttı

THORChain, Sentetik Varlıklar Sayesinde %34 Arttı

Zincirler arası merkezi olmayan borsa THORChain (RUNE) için yerel varlığın fiyatı, ağdaki sentetik varlıkların etkinleştirilmesinin ardından bir günde %34 arttı.

Yazının yazıldığı sırada fiyat, son 24 saat içinde %21’lik bir kazançla tekrar 5,27$’a yerleşmişti.

Kripto sentetikler veya sentezler, Bitcoin (BTC) veya Ether (ETH) gibi temel teminatlı varlığın değerine sabitlenmiş diğer dijital varlıkların türev belirteçleridir. THORChain’in varyasyonunda, proje, temel varlığın %50’si ve RUNE’de %50’si ile Synth‘lerini desteklemeyi seçti. Aktivasyon bugün erken saatlerde hayata geçti ve sBTC ve sETH gibi sentetikler artık ağda alınıp satılabiliyor.

THORSwap Finance, 10 Mart tarihli bir blog yazısı aracılığıyla sentetik varlıkların avantajlarını vurguladı ve “synth’lerin, yerel L1 takaslarına kıyasla neredeyse anında ve maliyetin çok altında işlem yapılabildikleri için tüccarlar ve arbitrajcılar için büyük faydası olduğunu” belirtti.

Gönderi, “Gelecekte, THORChads’ın kasalar sayesinde Synth’lerle getiri elde etmesine ve diğer heyecan verici THORFi yardımcı programları sağlamasına izin verecek” dedi.

Aktivasyon bugün erken saatlerde hayata geçti ve sBTC ve sETH gibi sentetikler artık ağda alınıp satılabiliyor. RUNE’nin fiyatı %20’den fazla artarak 5.27$’a kadar olumlu yanıt verdi.

Bu haftanın başlarında ekip, “merkezi olmayan likiditeyi” merkezileştirilmiş olandan 10 kat daha büyük hale getirme sözü verdiği için, yol haritasının ilerlemesini vurguladı. Listeden Synth’leri işaretledikten sonra, gelecekteki diğer önemli noktalar arasında, bu durumda THORFi olarak adlandırılan merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme ve tasarruf gibi hizmetler yer alıyor.

Dikkate değer bir başka nokta da meyve vermeye yaklaşan; ancak hala belirli bir lansman tarihi olmayan THORChain’de merakla beklenen ana ağ lansmanı olacak. Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, RUNE’nin son 14 gün içinde %48,4’ten fazla arttığını gören son yükselişi, bu ayın başında Terra’nın (LUNA) THORChain protokolüne tam entegrasyonu ile ilgili olabilir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Biden’ın Kripto Kararı Olumlu Tepkiler Alıyor

THORChain çekirdek geliştiricisi Chad Barraford, bugün erken saatlerde Twitter aracılığıyla yeni piyasaya sürülen Synth’lerin önemini vurguladı ve ağdaki ticaret hacminin yakında artabileceğini öne sürdü:

“THORChain’de sentetiklerle ticaret yapmak, takas ücretlerinin yarısına sahiptir, bu da takasları daha ucuz, ucuz gaz ücretleri ve tüccarlar için daha hızlı hale getirir. Neredeyse anında alım satımları yüksek hacimde yapabilirsiniz.”