HaberlerKripto Para Haberleri

Thodex CEO’su Kaçarken Zirveyi Yakaladı!

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in kaçış planlarını yaptığı hafta Bitcoin'de tüm zamanların en yüksek seviyesine denk geldi.

Bitcoin kripto para birimi 64800 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Son birkaç gündür yaşanan düşüş trendi ise tüm hızıyla devam ediyor.

Bitcoin hakimiyetinin artması altcoinlerdeki kayıpları daha da yükseltti. Bu süreçte yatırımcılar zirveyi bulanları konuşmaya devam ediyor.

Yerli kripto para borsası Thodex binlerce kişiyi mağdur ederek sitesini kapatmış ve şirket CEO’su Faruk Fatih Özer yatırımcı fonları ile birlikte yurt dışına kaçmıştı.

Her Şey Bakım Çalışması İle Başladı

Şirket 19 Nisan’da Dogecoin bakım çalışması yaptığını duyurdu. Bu süreçte siteye uzun süre giriş yapılamadı. 21 Nisan’da ise tam 5 gün sürecek bir bakımdan bahsedildi. Oldukça fazla şüphe uyandıran bu duyurudan sonra kullanıcılar şikayet sitelerine ve sosyal medyaya akın etti. Özer’in yurt dışına çıktığı tarih 20 Nisan 2021 idi. Bundan yaklaşık 1 hafta önce kaçış planlarının başladığı ve yatırımcıların para çekmesine izin verilmediği biliniyordu.

Bitcoin’de Zirveyi Buldu!

Özer’in kaçış için hazırlık yaptığı ve kaçtığı tarihlerin Bitcoin kripto para biriminde zirveye denk gelmesi herkesi şaşırttı.

Bugün geriye dönüp baktığımızda Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in kaçış planlarının yapıldığı haftada 64800 dolarlık zirveyi bulduğunu görüyoruz.

Yetkili kurumlar tarafından Özer için çemberin daraldığı ve yakalanmasının an meselesi olduğu bildirilmişti. Fakat henüz yakalandığına dair resmi bir açıklama gelmedi

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu