Çinli Oyun Şirketi The9, NFT Alanına Girmeyi Planlıyor

Çinli Oyun Şirketi The9, NFT Alanına Girmeyi Planlıyor

Nasdaq listesinde yer alan The9, bir şirket açıklamasına göre, bu yılın dördüncü çeyreğinde bir NFT ticaret ve topluluk platformu NFTSTAR’ı piyasaya sürecek .

Şanghay merkezli şirket, erken kayıtlar için şimdiden bir ön kayıt teşvik kampanyası başlattı. Şirket yaptığı açıklamada, NFT koleksiyonlarını satmak için başlangıçta küresel spor yıldızlarıyla ortaklık kurmayı planlarken, bunu eğlence ve sanat dünyasından daha fazla koleksiyonun takip etmesi bekleniyor.

Yeni platform, ana akım tüketicilerin katılımını kolaylaştırmak için kredi kartı ile ödeme alacak. The9‘un başkanı ve CEO’su Zhu Jun yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“NFT ve kripto para madenciliğinin çift çekirdekli işletmeleri tarafından yönlendirilen küreselleşme stratejimiz daha sağlam hale geliyor.” 

The9, daha bu ay, yerel ortaklarla madencilik tesisleri inşa etmek için ortak girişimler kurarak yan kuruluşu NBTC Ltd. aracılığıyla Kazakistan’a genişleme konusunda çok sayıda duyuru yaptı.

NBTC ayrıca  bir Rus kripto madenciliği şirketi olan BitRiver ile bir kripto madenciliği barındırma anlaşması imzaladı. Ek olarak Haziran ayında, Kanadalı bir temiz enerji kripto madenciliği şirketi olan Montcrypto Ltd.’yi satın aldığını duyurdu.

Çin, kripto para ticareti ve spekülasyonları üzerinde baskıyı sürdürürken NFT’ler konusunda daha esnek bir duruş sergiliyor gibi görünüyor .